Facebook Google+ Twitter

Dakar 2009: Doskonały start Polaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-04 08:55

Fantastyczny początek Rajdu Dakar dla Polaków. Po pierwszym etapie nasi zawodnicy są w czołówce. Motocyklista Jacek Czachor zajmuje znakomite drugie miejsce, a załoga samochodowa Krzysztof Hołowczyc-Jean Marc Fortin - dziewiąte.

Za zawodnikami pierwszy i bardzo szybki odcinek rajdu z Buenos Aires do Santa Rosa. Motocyklista Jacek Czachor mówi, że miejscami jechał z prędkością ponad 170 kilometrów na godzinę. Wysoka temperatura i gruby szuter spowodowały, że z opon zostały tylko strzępy.

Zdaniem Krzysztofa Hołowczyca Polacy po pierwszym dniu rajdu mają dużo powodów do radości. 18. miejsce zajął młodziutki Jakub Przygoński, który prowadzi w klasyfikacji zawodników startujących w Rajdzie Dakar po raz pierwszy. Jak mówi, dla niego pierwszy odcinek to szybka jazda w gęstym kurzu. Niemal cały czas jechał z prędkością 150-160 kilometrów na godzinę.

Rajd Dakar po raz pierwszy odbywa się w Ameryce Południowej. Przeniesiono go z Afryki ze względów bezpieczeństwa. Zawodnicy pokonają ponad 9 tysięcy kilometrów, jadąc między innymi przez równiny Patagonii, Andy i pustynię Atacama.

W rajdzie bierze udział czołówka światowych rajdowców. Zawodnicy dojadą do mety w Buenos Aires 17 stycznia. Dzień później odbędzie się oficjalne zamknięcie rajdu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.