5816 miejsce

Dakar 2012: Łaskawiec liderem, Hołek trzeci, awans Przygońskiego

Na drugim etapie Rajdu Dakar zaczęło się prawdziwe ściganie. Prawie 500 km szybkiej trasy dojazdowej i niemal 300 km OS, po piaskach i wydmach. Polacy spisują się znakomicie. Przygoński awansował na czwarte miejsce, Łaskawiec na swoim quadzie został liderem, na czwarte miejsce awansował Sonik. Hołowczyc jechał znakomicie, ale pod koniec OS musiał uznać wyższość rywali i zajmuje trzecie miejsce.

/ Fot. EPA/CEZARO DE LUCAPierwsi na mecie zameldowali się motocykliści. Etap wygrał Marc Coma i został liderem wyścigu. Przygoński był piąty, ale awansował w generalce na miejsce czwarte. Na 22. miejsce awansował Jacek Czachor, nieco gorzej pojechał Jacek Dąbrowski, który jest 30. Czołówka po II etapach wygląda następująco:

1. Marc Coma (Hiszpania/KTM 450) 3:40:12
2. Francisco Lopez (Chile/Aprilia 450 RXV) + 2:30
3. Cyril Despres (Francja/KTM 450) + 2:52
4. Kuba Przygoński (Polska/KTM 450) + 4:52
5. Joan Barreda Bort (Hiszpania/Husquarna 450RR) + 8:16
Znakomicie spisali się quadziści. Łukasz Łaskawiec wygrał etap i został liderem nieoficjalnej klasyfikacji rajdu. Na czwarte miejsce awansował Rafał Sonik.

Humory psuje jedynie fakt, iż w dalszym ciągu organizatorzy nie chcą dopuścić Polaków do oficjalnej klasyfikacji. Sytuację skomplikował jeszce fakt, iż twórca quadówi uczestnik rajdu Czech Machacek wycofał się z rajdu. Kolejność po II etapie: