Facebook Google+ Twitter

Dakar 2012: Po 3. etapie Hołowczyc liderem, pech Przygońskiego

Po 3. morderczym etapie rajdu Dakar Krzysztof Hołowczyc został liderem! Pecha miał Przygoński, któremu na trasie zepsuł się silnik. Do 3. etapu nie wystartował Albinowski, ze względu na kłopoty z silnikiem quada. Nie obyło się bez kolejnych wypadków.

 / Fot. Marcin Fijałkowski/wikimedia/CC-BY-2.0Przewidywania przed 3. etapem rajdu Dakar okazały się prorocze. Wielu kierowców miało kłopoty z silnikami. Pech nie ominął Polaków. Nie wystartował Albinowski, ze względu na problemy z silnikiem w jego quadzie. Na trasie awaria silnika zmusiła Przygońskiego do zatrzymania się i próby naprawy motocykla. Niestety, Przygoński, który po dwóch etapach zajmował bardzo dobre czwarte miejsce, musiał wycofać się z rajdu.

Pech dopadł też Łukasza Łaskawca, który przewodził stawce na 3. etapie. Na ostatnim odcinku urwał koło w swoim quadzie i musi pożegnać się z dobrym wynikiem. Rafał Sonik dojechał na ósmym miejscu i gdyby był klasyfikowany zajmowałby 4. miejsce w generalce.

Znakomicie pojechali Krzysztof Hołowczyc z Jean-Marc Fortinem. Ukończyli etap na 2. miejscu, co pozwoliło im objąć prowadzenie w klasyfikacji po trzech etapach. Adam Małysz zajmuje po trzech etapach 51 miejsce.

Nie obyło się niestety bez kolejnych wypadków. Francuski motocyklista Sebastian Coue, został znaleziony nieprzytomny wśród wydm. Jego stan lekarze określają jako krytyczny. Z rajdu wycofał się Quinn Cody. Amerykanin przewrócił się na trasie odcinka specjalnego i złamał obojczyk.

A oto klasyfikacje po trzech etapach:
samochody:
1. Krzysztof Hołowczyc/Jean-Marc Fortin - Mini All4 5:51:06
2. Robby Gordon/Johnny Campbell - Hummer H3 + 54
3. Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz - Toyota Hilux + 1:40
4. Nani Roma/Michael Perin - Mini All4 + 1:50
5. Stephane Peterhansel/Jean-Paul Cottret - Mini All4 + 2:41

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.