Facebook Google+ Twitter

Dakar 2012: Polscy "quadowcy" nie będą klasyfikowani!

Trzech polskich zawodników jadących na quadach: Rafał Sonik (ATV) oraz Łukasz Łaskawiec i Maciej Albinowski (obaj RMF Caroline Team), nie będzie oficjalnie klasyfikowanych w 34. Rajdzie Dakar, który rozpoczął się dziś w Argentynie. Podczas badania technicznego sędziowie zakwestionowali ich pojazdy.

 / Fot. MG Panoramico/wikimedia/CC-BY-2.0Tegoroczna trasa Rajdu Dakar liczy 8,5 tys. km i wiedzie przez Argentynę, Chile i Peru. Rajd będzie trwał od 1. do 15. stycznia, a bierze w nim udział 740 kierowców i pilotów z 50 krajów, w tym 21 Polaków.

Podczas wczorajszego badania technicznego, sędziowie zakwestionowali guady siedmiu zawodników, w tym trójki Polaków, zarzucając im, że mają w swoich pojazdach zainstalowane silniki z motocykli, co jest niezgodne z regulaminem. Zawodnicy złożyli protest, powołując się na przepisy Federacji Sportów Motocyklowych, które nie zakazują stosowania innych silników oraz na fakt, iż startowali już na tych pojazdach w poprzednich edycjach rajdu.

 / Fot. EPA/VICENTE ROBLESJak informuje interia.pl, Łukasz Łaskawiec - jeden z faworytów rajdu - stwierdził: "W takiej konfiguracji pojazdu skończyłem poprzedni Dakar na trzeciej pozycji i tym samym quadem zdobyłem podwójne mistrzostwo Europy. Mam wszystkie wymagane przez FIM dokumenty, więc decyzja sędziów jest niezrozumiała".

Dyrektor sportowy Dakar Rally David Castera oraz sędziowie, pozostali jednak nieugięci i nie uwzględnili odwołania. Na pocieszenie dla wykluczonych zawodników, pozwolono im przejechać trasę rajdu i utworzono dla nich specjalną klasę 3. W klasyfikacji generalnej nie będa jednak uwzględnieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

fan
 • fan
 • 02.01.2012 19:04

i oni się dziwią że z kibiców robią się chuligani, jak oni sami się o to proszą. W końcu jak nie kijem to pało.
Stoję za sprawiedliwością i równouprawnieniem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipiec Artur
 • Lipiec Artur
 • 01.01.2012 18:59

Pisałem że uwagi " Sonik krytykuje " , nie pomogą naszym zawodnikom w niczym , zaś , może nie do końca formalna pomoc lokalnej ludności , była z korzyścią dla wszystkich.
Sonik postanowił wprowadzić nowe porządki . - i mamy nowe porządki , i co gorsza , nie bez powodu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lipiec Artur
 • Lipiec Artur
 • 01.01.2012 18:41

Przecież z tego powodu w 2011 - Sonik nieomal się nie zabił , miał za mocny silnik i nie panował nad maszyną .

Komentarz został ukrytyrozwiń
bhu
 • bhu
 • 01.01.2012 16:56

sport to wielkie oszustwo - w skokach Austriacy mierzą wiatr , anulują serie kiedy chcą itp. i wygrywają - w biegach kobiet Norwegowie badają astmę i też w czołówce same Norweżki i Justyna tylko się liczy- boks to same przekręty i w Niemczech wygrywają Niemcy, w Anglii Anglicy , w Polsce Polacy , nawet w Finlandii to Fin wygra to i w rajdzie można dyskwalifikować faworytów. - taki sport jest w dzisiejszych czasach

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 01.01.2012 13:13

więc jednak najlepiej na tym rajdzie wychodzą amatorzy.Jadą na swoich prywatnych pojazdach i klasyfikację mają gdzieś.Czerpią tylko radość z jazdy a w pamięci pozostanie im fakt że przejechali rajd.Po takich machinacjach sędziowsko-organizatorskich nawet 1 miejsce nie daje radości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 01.01.2012 10:42

To jasne trzeba wyeliminować tych najmocniejszych by swoi wygrali. Tak się robi kasę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.