Facebook Google+ Twitter

Dakar 2015. Triumf Sonika, podium Hołowczyca!

Na starcie tegorocznego Rajdu Dakar stanęło piętnastu Biało-czerwonych. Najlepiej wypadł Rafał Sonik, który wygrał w rywalizacji quadów. Świetny wynik zanotował też Krzysztof Hołowczyc, który był trzeci w zmaganiach samochodów.

Rafał Sonik (POL) / Fot. Łukasz Zabierowski/ CC 3.0Rajd Dakar (dawniej Rajd Paryż-Dakar) to doroczny, najbardziej prestiżowy rajd terenowy organizowany obecnie przez Amaury Sport Organisation na początku roku. Rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach: samochodów, motocykli, quadów i ciężarówek. W tym roku Polskę reprezentowało piętnastu sportowców, ale do mety dojechało tylko dziewięciu. Najlepiej zaprezentował się quadowiec Rafał Sonik, który triumfował.

Krakowianin był jedynym Biało-czerwonym jadącym quadem. 48-latek w ubiegłych latach raz był drugi, a dwukrotnie trzeci, i w tym roku chciał w końcu wygrać. Od początku rywalizacji toczył wyrównaną walkę z Ignacio Casale. Polak i Chilijczyk często zmieniali się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, ale sytuacja zmieniła się na dziesiątym etapie. Ze względu na problemy techniczne Casale musiał wycofać się z Dakaru, podobnie jak trzeci Urugwajczyk Sergio Lafuente.

To był przełomowy moment w rywalizacji quadowców. Przewaga Rafała Sonika nad kolejnymi rywalami wynosiła już ponad trzy godziny, więc Polak nie starał się być najlepszy na kolejnych etapach, a koncentrował się na tym, aby jechać bardzo mądrze i dojechać do mety bez żadnych problemów. Tak też się stało. Rafał Sonik jest drugim Polakiem w historii, który wygrał Rajd Dakar. Wcześniej ta sztuka udała się Dariuszowi Rodewaldowi w kategorii ciężarówek, który był pilotem Holendra Gerarda de Rooya i jechał na holenderskim paszporcie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielki /SZACUN/ dla Rafała i pozostałych uczestników rajdu. Może kiedyś i ja choć liznę kawałek tej trasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.