Facebook Google+ Twitter

Dalajlama Honorowym Obywatelem Wrocławia

We wtorek, w samo południe w Sali Wielkiej Ratusza odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Podczas jej trwania uroczyście nadano Dalajlamie XIV Tybetu tytuł Civitate Wratislaviensi Donatus, czyli miano Honorowego Obywatela Miasta Wrocławia. W imieniu nieobecnego Dalajlamy tytuł oraz, przekazaną przez prezydenta Dutkiewicza, flagę Wrocławia odebrał Tsering Tashi - sekretarz Biura Tybetańskiego w Londynie. Podczas tej uroczystej sesji wręczono Nagrody Wrocławia oraz Nagrody Prezydenta Wrocławia szczególnie zasłużonym dla miasta.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wysłannik nieobecnego Dalajlamy. Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek
Wysłannik nieobecnego Dalajlamy. Fot. Patryk Ciechanowski-Mirek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 26.06.2008 19:05

"Czy Dalajlama zazluzyl aby byc "honorowym obywatelem Wroclawia"?"

:)

Zadajesz po raz drugi to samo pytanie... a moj komentarz byl przeciez odpowiedzia :)

Zapytam Cie jednak rowniez o cos: co zrobili dla Wroclawia Bartoszewski, Grotowski, Wajda, Walesa oraz Checinski? Wszyscy z nich to wspaniali ludzie, jednak do Dalajlamy im tak, jak pokrzywie do rozy :)

Przeciez to tylko megalomania wladcow miasta, bardzo niewygodna dla obdarowanych tytulem. Dlatego nie przyjezdzaja osobiscie po odbior "zaszczytow"

Nie szkodzi. Wlasnie nadalem Albertowi Einsteinowi (posmiertnie) tytul Honorowego Przyjaciela Domu - mojego domu, no :) Jutro zrobie to samo z Krzysztofem Pendereckim (choc nieposmiertnie). To farsa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy Dalajlama zazluzyl aby byc "honorowym obywatelem Wroclawia"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.06.2008 17:53

(+) za ciekawa informacje

Ale: Bartoszewski, Grotowski, Wajda, Walesa, Checinski, Dalajlama...

Nie mam nic przeciwko pierwszym pieciu panom. Jednak Dalajlama to postac wyjatkowa. Czym Wroclaw zasluzyl na takiego "honorowego obywatela"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus - za obiektywne przekazanie informacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje z a odpowiedz. Zgadzam sie, ze Dalajlama jest wzorem i przykladem dla wielu. Jego wklad w propagowanie pokoju jest niewatpliwie duze.
Jednak nie przekonaly mnie owe cytaty do tego, ze zasluzyl sie on w jakikolwiek sposob dla Wroclawia. Inni wyroznieni zapewne tak.

Nie bylam na tej uroczystosci, ale musze powiedziec ze wyroznienie dla Dalajlamy jest naciagane. Nie znalazl on nawet czasu aby przyjechac do Wroclawia na ta uroczystosc.
Mysle ze to organizatorom bardziej zalezalo na umieszczeniu Dalajlamy na swojej liscie, aby podnies prestiz spotkania.
Sadze, ze osoby szczegolnie zasluzone dla miasta bardziej zasluzyly na swoje wyroznienia iz ow tybetanski mnich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacytuję kilka zdań uzasadnienia z ściągawki, którą otrzymałem przy wejściu bo sam nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie:
"(...)Posługując się słowami wielkiego Polaka papieża Jana Pawła II Wrocław jest "miastem spotkania, jest miastem które jednoczy". Wrocławianom i samorządowi Wrocławia idee Jego Świątobliwości są szczególnie bliskie.

Civitate Wratislaviensi Donatus Tenzin Gjatso Dalajlama XIV jest niedoścignionym wzorem w propagowaniu idei pokoju, wolności i wzajemnego poszanowania. Z tego powodu obdarowanie Jego Świątobliwości tytułem Honorowego Obywatela Wrocławia Rada Miejska naszego miasta poczytuje sobie za zaszczyt."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam jedno pytanie. Moze ktos zdola mi na nie odpowiedziec.
Nie mam nic przeciwko Dalejlemie, ale chcialabym wiedziec co on takiego zrobil dla Wroclawia, ze az otrzymal tytul Honorowego Obywatela Miasta Wroclawia???

Bardzo jestem tego ciekawa. Wiec jesli ktos zna odpowiedz na moje pytanie to bylabym wdzieczna ja uslyszec. Moze autor tekstu jest zorientowany w tym temacie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie, spodnie z tego co widziałem to miał długie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2008 22:40

Facet w kraciastej koszuli chyba pomylił imprezy... No, chyba, że był także w krótkich spodenkach - to już jakaś całość "naszo-klasowa".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.