Facebook Google+ Twitter

Dalajlama: Indie przewodnikiem światowego pokoju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-06 08:34

Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, wezwał Indie do przewodzenia światowemu ruchowi na rzecz pokoju. Tybetański lider uczestniczył w Dharamsali, w północnych Indiach, w konferencji indyjskich działaczy religijnych poświęconej pokojowi na świecie.

Zdaniem Dalajlamy, Indie ze swoją wielowiekową tradycją tolerancji oraz różnorodności religijnej, kulturowej i cywilizacyjnej mają wszelkie możliwości ku temu, żeby przewodzić światowemu ruchowi na rzecz pokoju.

Indyjska tradycja unikania przemocy może być dla współczesnego świata świadectwem i przykładem - uważa duchowy przywódca Tybetańczyków. Jego zdaniem, współczesny świat potrzebuje takiego świadectwa i Indie powinny dzielić się ze wspólnotą międzynarodową swym intelektualnym dziedzictwem w tym zakresie.

Dalajlama podkreślił, że w globalnym świecie bardzo wyraźnie widać, jak różnorodna pod względem religijnym i kulturowym jest wspólnota międzyludzka. Dlatego na społeczeństwa, które tak jak indyjskie, zawsze były otwarte na wymianę cywilizacyjną i kulturową, spoczywa odpowiedzialność za dzielenie się ze współczesnym, nękanym konfliktami światem, doświadczeniem harmonijnej koegzystencji różnych tradycji.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Więcej informacji na temat J.Ś.Dalajlamy można znaleźć na stronie www.ratujTybet.org serdecznie polecam i zapraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.