Facebook Google+ Twitter

Dalajlama przejdzie na polityczną emeryturę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-26 15:23

XIV Dalajlama nie wyklucza możliwości odejścia z życia publicznego. Tak tłumaczy sobotnią wypowiedź duchowego przywódcy Tybetańczyków marszałek parlamentu na wychodźstwie Karma Chophel.

Podczas wczorajszego spotkania z buddyjskim duchowieństwem w Dharamsali w Indiach Dalajlama ocenił, iż proponowana przez niego "droga środka", której celem miałoby być osiągnięcie przez Tybet rzeczywistej autonomii, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a prowadzony od lat dialog z Pekinem jest bezproduktywny.

Duchowy przywódca Tybetańczyków zapowiedział, iż nadeszła pora, by on sam porzucił wysiłki na rzecz dialogu. Wypowiedź Dalajlamy zbiegła się z mającą się wkrótce rozpocząć kolejną rundą rozmów tybetańsko-chińskich.

Karma Chophel, marszałek tybetańskiego parlamentu na wychodźstwie, który tłumaczył fragmenty przemówienia Dalajlamy na język angielski, potwierdził, iż duchowy przywódca Tybetańczyków rozważa możliwość przejścia na polityczną emeryturę. W drugiej połowie listopada odbędzie się w Dharamsali tygodniowe zgromadzenie przedstawicieli diaspory tybetańskiej zwołane z inicjatywy Dalajlamy. Na zgromadzeniu tym ma zostać wypracowana przyszła linia polityki tybetańskiej. Niewykluczone, że Dalajlama podejmie wówczas decyzję, co do swej dalszej działalności publicznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.