Facebook Google+ Twitter

Dalajlama rozpoczął wizytę w Niemczech

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-15 09:52

Dalajlama rozpoczyna pięciodniową wizytę w Niemczech. Chiny zaprotestowały przeciwko przyjęciu duchowego przywódcy Tybetańczyków przez minister w rządzie kanclerz Angeli Merkel.

Podczas pobytu w Niemczech Dalajlama wygłosi serię odczytów w kilku miastach. Wystąpi również pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Duchowy przywódca Tybetańczyków spotka się z przewodniczącym Bundestagu i z premierami Hesji i Nadrenii - Półncnej Westfalii.

W ostatnich dniach w Niemczech rozgorzała dyskusja, czy pod nieobecność kanclerz Merkel, która spotkała się z Dalajlamą we wrześniu, powinien on zostać przyjęty przez innego członka jej rządu. Socjaldemokratyczny szef niemieckiej dyplomacji Frank Walter Steinmeier odmówił przyjęcia tybetańskiego przywódcy, tłumacząc się trudnościami ze znalezieniem wolnego terminu. Dopiero w środę poinformowano, że Dalajlama zostanie przyjęty przez minister do spraw współpracy gospodarczej i rozwoju - Heidemarie Wieczorek-Zeul. Ta informacja spotkała się z ostrą krytyką chińskiego rządu i ostrzeżeniem, że spotkanie to obciąży niemiecko-chińskie stosunki.

Wiesław Wawrzyniak/Berlin/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.