Facebook Google+ Twitter

Dalajlama wyjdzie dziś ze szpitala

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-31 08:19

Przedstawiciele XIV Dalajlamy Tybetu poinformowali, iż duchowy przywódca Tybetańczyków opuści dzisiaj pod wieczór szpital w Bombaju. Dalajlama od czwartku przechodził tam badania lekarskie z powodu dolegliwości żołądkowych.

Lekarze badający Dalajlamę potwierdzili, że nie ma powodów do obaw o zdrowie 73-letniego przywódcy Tybetańczyków. Główną przyczyną złego samopoczucia było przepracowanie. Lekarze stwierdzili, że Dalajlama potrzebuje obecnie odpoczynku po licznych ostatnio podróżach zagranicznych oraz po długim okresie publicznego nauczania.

Mimo pobytu w szpitalu Dalajlama w symboliczny sposób przewodniczył wczoraj modlitwom i całodziennemu postowi Tybetańczyków oraz ich sympatyków na rzecz pokoju i wolności w Tybecie, a także na rzecz pamięci o tych którzy zginęli w walce o wolny Tybet. Główne modlitwy w tej intencji odbyły się w Dharamsali, nieformalnej stolicy uchodźców tybetańskich w Indiach. Udział w nich wzięli przedstawiciele tybetańskich władz na wychodźstwie oraz kilka tysięcy Tybetańczyków.

Podobne modlitwy odbyły się także w Delhi. Oprócz Tybetańczyków uczestniczyli w nich również Hindusi zaangażowani w walkę o prawa człowieka w Tybecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdrowia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.