Facebook Google+ Twitter

Dalajlama z wizytą w Niemczech

Dziś rozpoczyna się w Niemczech, mająca trwać 10 dni, wizyta Dalajlamy. Ze względu na spodziewane tłumy spotkania odbędą się na stadionie mieszczącym 10 tysięcy widzów.

Jego świątobliwość przybywa z cyklem wykładów i debat do Hamburga; został zaproszony przez tamtejsze Centrum Tybetańskie. Tematy przewodnie
spotkań to m.in. „Prawa człowieka i status kobiet”, „Nauka pokoju – życie bez przemocy”, debata publiczna „Współczucie w zglobalizowanym świecie".

Równolegle na Uniwersytecie Hamburskim odbywa się 1. Międzynarodowy Kongres o Roli Kobiet w Buddyzmie. Jego celem jest debata o poszerzeniu praw buddyjskich mniszek, podpisanie wspólnego apelu o dopuszczenie kobiet do wszystkich stopni duchownych. Zwolennicy takiego pomysłu oczekują, że Dalajlama, który wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się na temat roli kobiet w buddyzmie, złoży jasną deklarację w tej sprawie na koniec kongresu.

Dalajlama jest najbardziej znanym na Zachodzie najwyższym duchownym Tybetu. W tej chińskiej prowincji są jeszcze trzy inne szkoły buddyzmu, które mają przywódców równie poważanych przez swych wyznawców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.07.2007 20:18

(+) Kurcze, umknelo mi to... Slyszalem o tym kongresie kobiet w Hamburgu, ale nie wiedzialem, ze przyjezdza Dalajlama. Super...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.