Facebook Google+ Twitter

Dalajlama został honorowym obywatelem Warszawy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-28 13:29

XIV Dalajlama, duchowy przywódca Tybetańczyków, został honorowym obywatelem Warszawy. Zdecydowali radni stolicy. Wniosek w tej sprawie złożyli radni Prawa i Sprawiedliwości - Rada Warszawy wniosek przyjęła jednogłośnie.

W uzasadnieniu napisano, że "jako radni tak szczególnie doświadczonego przez historię miasta mamy moralne prawo i obowiązek uhonorować człowieka, który zabiega dla swoich rodaków i kraju o wolność i suwerenność".

To drugie podejście stołecznych rajców do uhonorowania działalności Dalajlamy. W zeszłym roku podczas wizyty w Warszawie radni chcieli jednemu ze skrzyżowań w mieście nadać nazwę: Rondo Wolnego Tybetu. Jednak - gdy do polskiego MSZ trafiła nota dyplomatyczna od ambasadora Chin w Polsce - stołeczni radni wycofali się z tego pomysłu. Dalajlama osobiście odbierze nadany mu tytuł. Warszawski ratusz poinformował, że przyjedzie do stolicy 29 lipca.

Rada Warszawy przyznała także tytuł honorowego obywatela Warszawy: Tadeuszowi Mazowieckiemu - pierwszemu po 1989 roku niekomunistycznemu premierowi, rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu - bohaterowi podziemia zamordowanemu przez bezpiekę oraz Michałowi Sumińskiemu- autorowi programu telewizyjnego "Zwierzyniec".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.