Facebook Google+ Twitter

Dalej nie wiadomo co z ŁKS i Widzewem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-17 21:50

W dalszym ciągu nie wiadomo, w której lidze w przyszłym sezonie zagrają piłkarze Korony Kielce.

Członkowie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zapoznali się wprawdzie ze stanem prawnym spraw łódzkich klubów ŁKS i Widzew, ale żadnej decyzji nie na dzisiejszym posiedzeniu nie podjęli.
"Czekamy na orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim"- poinformował rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

Członkowie zarządu mają nadzieję, że wyroki obydwu instytucji będą znane na tyle wcześnie, aby nie było konieczności przesuwania rozgrywek.

"To nie wchodzi w rachubę. Ekstraklasa ruszy 1. sierpnia; 1. liga tydzień wcześniej. W najwyższej klasie rozgrywkowej będzie występowało 16 zespołów -dodał Kwiatkowski.

Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski poinformował, że w przypadku braku orzeczeń w sprawach łódzkich klubów, obowiązywać będą decyzje związkowe. Jego zdaniem Korona Kielce zagra w ekstraklasie, ponieważ Komisja ds. Licencji nie przyznała jej ŁKS-owi, a Związkowy Trybunał Piłkarski zdegradował Widzew o jedną klasę rozgrywkową. Od jutra piłkarze kieleckiego klubu udadzą się na urlopy. Potrwają one do 30. czerwca. "Chyba, że w międzyczasie się coś wydarzy "- powiedział wiceprezes Korony Jarosław Niebudek.

W sobotę 27. czerwca w Warszawie odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.