Facebook Google+ Twitter

Dałem się zmanipulować. Uwierzyłem, że Polska wyjdzie z grupy

Dałem się zmanipulować przez media, że jednak nasza reprezentacja ma szansę wyjść z grupy. Niestety rzeczywistość przypomniała o sobie.

 / Fot. W24Funkcjonuje coś takiego, jak ranking reprezentacji prowadzony przez FIFA, w czerwcu 2012 reprezentacja Czech była na 27 miejscu, Grecji na 15, a Rosji na 13. Nasza reprezentacja zajmuje 62 miejsce. Wiele czynników jest branych pod uwagę w tym rankingu, zatem jest on na swój sposób miarodajny. No i czego można oczekiwać po reprezentacji kraju, który zajmuje 62 miejsce w tym rankingu? Na to miejsce trzeba było oczywiście zapracować, wykazać się tak, aby można było to 62 miejsce zajmować.

Oczywiście atut własnego terenu jest bardzo istotny, ale jak to mawiała moja, już niestety nie żyjąca babcia, z piasku bata nie ukręcisz. Tymczasem media podgrzały atmosferę w taki sposób, że nawet ja stary wyjadacz zasiadłem dzisiaj przed telewizorem z wiarą w wyjście naszej reprezentacji z grupy. Na czym ta wiara była oparta, poza medialnym podgrzewaniem atmosfery zupełnie nie wiem. No ale rzeczywistość ma to do siebie, że szybko o sobie przypomina, zatem niestety nasza reprezentacja żegna się z mistrzostwami Europy a te dwa osiągnięte przez nią remisy z drużynami notowanymi w rankingu FIFA znacznie wyżej należy uznać za wiekopomny sukces.

No a teraz trochę o statystyce. Nasz kraj ma 36 milionów mieszkańców, tylko tyle, bo ponad dwa miliony wyjechały za pracą i chyba niekoniecznie wrócą, co radość czynników władczych powoduje, bo stopa bezrobocia dzięki temu nie jest dramatyczna. Co by nie pisać piłka nożna jest u nas sportem narodowym, prawie każdy dzieciak praktycznie piłkę w różnych sytuacjach kopie. Zatem z tych 36 milionów, odliczając tych, co jeszcze lub już do grania w piłkę się nie kwalifikują można spokojnie zestawić reprezentację, co mieści się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn świata. Można ale w warunkach, że funkcjonuje system wyławiania i promowania talentów piłkarskich. Czy taki system zatem u nas w ogóle funkcjonuje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ja się nie dałem zmanipulować mediom, bo praktycznie nie słucham tego bełkotu. Natomiast wyniki meczy wskazywały na to, że i owszem mamy jakieś szanse. W końcu zremisowaliśmy 1:1 z drużyną która ograła Czechów 4:1...

Natomiast co do mechanizmu wyławiania nowych talentów, to się żeśmy go pozbyli razem z innymi "całkowicie zbędnymi w nowoczesnym państwie przeżytkami PRL".

Komentarz został ukrytyrozwiń

do Jur73, chyba nie zostałem zrozumiany, co jest dość dziwne bo przekaz zawarty w tekście jest przecież prosty. Ja się dałem zmanipulowac czyli uwierzyłem w coś co było tak naprawdę mało realne, zabawne jak czytam o zabawie i nieprzewidywalności w zakresie np. meczów naszej reprezentacji, przecież jej występy na dużych imprezach od lat kończą się tak samo bo taki jest stan naszej piłki. A co szanowny Pan miał na myśli wypisując o oszustwach i innych takich, czyli w ogóle bez związku z tematem to już zupełnie nie wiem. Może za dużo spiskowych teorii dziejów w Pana życiu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICCA
  • IICCA
  • 17.06.2012 12:06

Ja mediom nie wierzyłem, i nigdy nie uwierzę. Większość ludzi jednak uważa inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jur73
  • jur73
  • 17.06.2012 10:18

" Inteligencja jest to zdolność przy pomocy której pojmiemy ostatecznie, że wszystko jest niepojętne "M. Materlinch . Stosując się do tej zasady pojmiemy , że wiele spraw to tylko zabawa , gra dla przyjemności , w której najważniejsza jest nieprzewidywalność , niespodzianka , ryzyko ,gra intelektualna itd . I tergo życzę autorowi , traktowanie wydarzenia sportowego w kategoriach manipulacji , oszustwa ,podstępu , mistyfikacji jest chorobą , jest niebezpieczne dla zdrowia .

Komentarz został ukrytyrozwiń
naomi
  • naomi
  • 17.06.2012 09:03

Talenty muszą byc, tylko nie ma komu ich wyłowić. Wniosek z tego prosty: najpierw trzeba znaleźć idealnego wyławiacza .

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 17.06.2012 01:45

ciekawe co za błyskotliwy intelekt nie zgadza się z tym tekstem i dał jedynke w ocenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 17.06.2012 01:13

niestety na razie zero szans na zmianę sytuacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.