Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10999 miejsce

Damą być – to nic trudnego. "Wyspa kobiet" w Zabrzu

W upalne sobotnie popołudnie w Zabrzu w restauracji Pod Wawrzynem została zorganizowana pierwsza edycja „Wyspy kobiet”. Impreza skierowana jest do wszystkich pań, w różnym wieku i różnej profesji.

Jak na pierwsze tego typu spotkanie w plenerze, frekwencja dopisała. Inicjatywa "Wyspy..." ma na celu przede wszystkim, aby każda kobieta mogła oderwać się od obowiązków dnia codziennego. To kobiety są głównym „sterem” w każdej rodzinie. Pomimo iż kobiety coraz częściej zajmują wysokie stanowiska, zasiadają w rządzie, należą do elit biznesu, jednak nadal gros obowiązków domowych spoczywa niestety na nich.

Anna Samusionek - aktorka Michał Loskot - dziennikarz radiowy / Fot. Ryszard BudniakGłównym gościem pierwszej Wyspy Kobiet była znana aktorka Anna Samusionek, która opowiedziała o swoim dniu i o tym, czy damą może być każda kobieta. Swoimi refleksjami na temat bycia damą podzieliła się też Gabriela Pudlo-Chojnacka jako wyróżniony gość i mieszkanka Zabrza.

Izolda Kwiek, znana romska poetka reprezentowała kobietę innej kultury i wyjaśniła jak wygląda rola romskiej kobiety w jej środowisku.

tańce pod okiem instruktorek Galeria Fitness / Fot. Ryszard BudniakPanie mogły wziąć udział w tańcu zumba, do którego zachęcały instruktorki z Galerii Fitness pod czujnym okiem właścicielki Klaudii Sobczyk-Królik oraz popróbować sił w tańcu brzucha. Manicure i ozdabianie paznokci dla chętnych uczestniczek wykonywały panie z Nasil Company z Zabrza.

Pokaz mody / Fot. Ryszard BudniakNa czerwonym dywanie modelki zaprezentowały kolekcję Zyg-Zag oraz ciekawe sukienki właścicielki Pracowni G-Style Grażyny Pander Kokoszki z Rudy Śląskiej. Również ogromne brawa zebrała kolekcja sukienek Hanki Nowickiej-Rozen, wykonanych z wykorzystaniem elementów szkiełek witrażowych. Modelki zaprezentowały na swoich głowach subtelne kapelusze z pracowni Elżbiety Jędrusik z Gliwic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jola Skorupa
  • Jola Skorupa
  • 10.07.2012 17:13

Kobiety są cudowne , impreza bardzo udana, jak widać lubimy się spotykać , rozmawiać, zjeść tort tylko z cukierni Sowa, polecam ,,,do następnego razu Jolu ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny artykuł, świetna impreza, szkoda że u nas nikt nad czymś podobnym nie pomyślał :(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 08.07.2012 23:47

Można siebie uważać za damę ale w rzeczywistości nią nie być. Jak to się mówi "nie strój zdobi człowieka" choć zgadzam się z tym,że dama,to kobieta elegancka i dbająca o siebie,umiejąca zawsze zachować się stosownie do sytuacji.Za damę uważam np. Beatę Tyszkiewicz. Bycie nią ona ma po prostu wrodzone. Może można się tego uczyć ale pewnych cech osobowości damy i zarazem kobiety mądrej i nieprzeciętnej,to już nauczyć się jest dużo trudniej.W moim życiu poznałam zaledwie kilka takich kobiet. Tak więc uważam,że to jednak jest coś trudnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, wstawienie zdjęcia do tekstu jest proste.
Wybierasz kursorem miejsce, w którym chcesz żeby było zdjęcie, i klikasz na wybrane foto. W tym to miejscu pojawi się napis [plik 1 lewa] lub [plik x prawa]. wówczas jak edytujesz podgląd materiału będziesz miała widoczne zdjęcia i tak my czytający twój tekst też je zobaczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorotko..przyznaję, że nigdy tego nie robiłam..Prosiłam już redakcje 3 razy o włożenie zdjęć, bo właśnie one pokazują świetnośc tego wydarzenia..ale przekonałam się, że jak raz się podpadnie w w24 to już do końca..

pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, a powstawiałaś fotki do materiału w odpowiednie miejsca?
Jeśli tak, to powinny być widoczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu nie wiem dlaczego zdjęć nie ma, ale dołączyłam ich bardzo dużo....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniale, A gdzie zdjęcie ? A na pażdziernikowe spotkanie to chyba zdążę... ;) i na pewno zrobię zdjęcia... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.