Facebook Google+ Twitter

Dama Leonarda z futbolówką

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-06-29 07:50

Witajcie, fani! - to hasło i wizerunek Damy, która zamiast łasiczki trzyma w ręku... piłkę nożną, ma przyciągnąć do Krakowa turystów z całego świata.

Od jutra przez kolejnych 10 dni billboardy z wykorzystaniem motywu ze słynnego obrazu Leonarda da Vinci będą reklamować miasto w Niemczech. Krakowscy specjaliści od promocji chcą wykorzystać fakt, że na mundial zjechali kibice z całego świata. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zakończeniu piłkarskich zmagań zajrzeli do nieodległego Krakowa. Dlaczego jednak dopiero teraz zdecydowano się na rozpoczęcie akcji reklamowej?

- Przed nami najciekawsze mecze, a na akcję trwającą przez cały mundial nie byłoby nas stać - tłumaczy dyrektorka magistrackiego wydziału promocji i turystyki, Katarzyna Gądek. Wynajęcie 1200 nośników reklamowych w Berlinie, Dortmundzie, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Kolonii, Monachium i Stuttgarcie kosztowało budżet Krakowa ok. 60 tys. euro, wydrukowanie billboardów - ok. 30 tys. zł. Równocześnie władze miasta zapewniają, że ci, którzy zdecydują się odwiedzić Kraków podczas wakacji, nie będą się nudzić. Wakacje będą obfitować przede wszystkim w festiwale muzyczne i teatralne. - Zależy nam na tym, żeby oferta w okresie szczytu turystycznego była jak najbardziej zróżnicowana. Praktycznie każdego dnia będzie się działo coś ciekawego - zapewnia dyrektor wydziału kultury i dziedzictwa narodowego Urzędu Miasta, Stanisław Dziedzic.

Anna Kajtoch/Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podpatrzone!
28 marca br. otwarto w Gdańskiej Galerii Fotografii wystawę: Pastisz mona lisa z wąsami. Autorzy wystawy to byli i aktualni słuchacze Studium Fotografii Artystycznej przy Muzeum Narodowym w Gdańsku.
http://www.foto.com.pl/newsw.php?subaction=showfull&id=1142841825&archive=&start_from=&ucat=2&m=w
Byłam, podziwiałam. Zamiast damy z gronostajem była dziewczyna z telefonem komórkowym, termoforem i z innymi... ocieplaczami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.