Facebook Google+ Twitter

Damian Klos, dziennikarz Polsatu, pozwał związki górnicze. Żąda odszkodowania

Podczas strajku górników w 2000 roku reporter Polsatu został raniony petardą w nogę. Teraz żąda ośmiu tysięcy złotych od "Solidarności" i Związku Zawodowego "Kadra".

Według portalu gazeta.pl Damian Klos, reporter Polsatu, który został ranny podczas demonstracji górników, wystąpił do sądu o zadośćuczynienie w wysokości ośmiu tysięcy złotych wraz z odsetkami. Sąd pierwszej instancji odrzucił wniosek Klosa, ale jego adwokat zapowiedział, że złoży apelację, ponieważ cztery lata temu zmieniło się prawo dotyczące okresu przedawnienia. Według obecnych przepisów poszkodowani na drodze przestępstwa mogą starać się o odszkodowania do 20 lat od zdarzenia.

Klos został poszkodowany w maju 2000 roku, w czasie demonstracji w Katowicach przed siedzibą Związku Pracowników Węgla Kamiennego. Kilka tysięcy górników protestowało przeciwko masowym zwolnieniom. Podczas pikiety palono opony, czy rzucano petardami. Jedna z petard raniła Damiana Klosa w nogę. W skutek obrażeń trafił na pogotowie i przez dwa tygodnie przebywał na zwolnieniu lekarskim. Policja umorzyła śledztwo w tej sprawie z powodu niewykrycia sprawców.

Strajk zorganizował Międzyzakładowy Zespół Negocjacyjny Górnictwa, ale ten nie posiada osobowości prawnej. W związku z tym prawnik Klosa, postanowił pozwać organizacje, które nie miały pozwoleń na demonstracje: "Solidarność" i Związek Zawodowy "Kadra". "Solidarność" współczuje poszkodowanemu, ale nie poczuwa się do odpowiedzialności, ponieważ to nie ona organizowała strajk.

Według obrońcy Damiana Klosa, Lecha Obary, ten proces będzie w przyszłości wyznaczał linię orzecznictwa sądów w sprawie ataków na dziennikarzy. W ostatnim czasie spalono wozy transmisyjne TVN i zaatakowano pracowników Polsatu.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

prawy
 • prawy
 • 31.12.2011 16:49

A JA życzę wam wszystkiego tego samego co wy KLOSWI życzycie i tak byście mieli przez następny cały 2012 rok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jadwiga bys
 • jadwiga bys
 • 30.12.2011 21:49

a bym zapomniala chyba byl ubezpieczony to czego chce a zreszta odwalcie sie od slaska i basta

Komentarz został ukrytyrozwiń
jadwiga bys
 • jadwiga bys
 • 30.12.2011 21:46

no i poco wlazil tam gdzie nietrzeba

Komentarz został ukrytyrozwiń
XYZ
 • XYZ
 • 21.12.2011 12:00

Jakoś sprawa ucichła

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
 • Oświecony
 • 06.12.2011 10:09

To ryzyko zawodowe i konsekwencje trzeba wkalkulować w zawód, gdy jest na wernisażu a tam dają ciastka, cukierki i gadżety to poczuwa się i płaci za nie reporterek. A na marginesie to widocznie z BHP u reportera coś źle.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 06.12.2011 08:56

I bardzo dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.