Facebook Google+ Twitter

Damian Kulig: Jest to ogromna satysfakcja. Wywiad z Niezwyczajnym

Choć matura jeszcze przed nim, dał się już poznać jako wspaniały lider i organizator. Jego pasje to Internet i harcerstwo. Jest najmłodszym laureatem pierwszej edycji Plebiscytu ZHP Niezwyczajny jakich wielu.

Damian Kulig / Fot. phm. Kaja Drąg / materiał GK ZHPDamian Kulig jest uczniem maturalnej klasy krakowskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego. Jest też harcerzem, pełni ważne funkcje w ZHP, realizuje próbę na stopień podharcmistrza. Fascynuje się technologiami informatycznymi i w tym kierunku chciałby się dalej kształcić. Przed rokiem został laureatem plebiscytu ZHP Niezwyczajni 2012. Dzisiaj zasiada w kapitule drugiej edycji plebiscytu.

Darek Szczecina: Na początek standardowe pytanie. Czym się Druh zajmuje w harcerstwie?
Damian Kulig: Dla mnie harcerstwo to głównie rola instruktora Związku Harcerstwa Polskiego. Na co dzień jestem instruktorem hufca Kraków – Podgórze, w którym od blisko 2 lat prowadzę 12 Podgórską Drużynę Harcerską „Preria”. Moje obowiązki oczywiście nie ograniczają się tylko do pracy z uczniami Gimnazjum nr 32 w Krakowie, ponieważ działam również na poziomie Chorągwi Krakowskiej, gdzie prowadzę Zespół ds. Internetu. Wspólnie z Zespołem staramy się dbać o spójny, nowoczesny wizerunek naszej organizacji, tworząc strony WWW i nadzorując tworzenie stron hufców Chorągwi Krakowskiej.

Dlaczego harcerstwo? Dlaczego Internet?
W zasadzie to pytanie chyba powinno brzmieć: Dlaczego Internet? Dlaczego harcerstwo?, ponieważ to Internet dla mnie był pierwszy. Oczywiście sam Związek Harcerstwa Polskiego szczególnie pozwolił mi się w tym kierunku rozwinąć, niemniej już od dziecka czułem mały „pociąg” do realizowania siebie w cyfrowym świecie. Jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej zapragnąłem mieć własną stronę internetową, a ponieważ - moim zdaniem - jestem bardzo uparty, jakoś mi się to udało. Zawsze uwielbiałem Harrego Pottera i moja pierwsza strona właśnie temu była poświęcona. Miałem wtedy jakieś… 10, może 11 lat. Oczywiście łatwo można sobie wyobrazić, jak ona wyglądała: 3 odnośniki i grafika dosłownie z windowsowego Painta! Swoją drogą, ostatnio nawet ją gdzieś znalazłem i aż się w duchu uśmiechnąłem. A dlaczego harcerstwo? Ponieważ samo w sobie stwarza bardzo atrakcyjne drogi rozwoju, nie tylko typowo zawodowego, ale również jako lidera czy instruktora. Kształtuje charakter, rozwija społecznie i daje szansę na przekazywaniem innym zdobytych doświadczeń i wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ruszyło głosowanie w drugiej edycji plebiscytu. Nominowanych można poznać tutaj: http://www.facebook.com/niezwyczajni?sk=app_216924904991602&app_data i oddać głos.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje!
A jaki jest Twój faworyt?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.