Damian Zieliński zdobył srebrny medal na ME 2014 w kolarstwie torowym

Damian Zieliński zdobył w Baie-Mahault na Gwadelupie srebrny medal torowych mistrzostw Europy w sprincie. W finale Polaka pokonał wielokrotny mistrz świata Francuz Gregory Bauge. To drugi medal dla biało-czerwonych, po złocie Eugenii Bujak.

/ Fot. Nicola at the German language Wikipedia [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC-BY-SA-3.0-de (http://creativecommons.org/licDamian Zieliński drugą pozycję zajął już w eliminacjach, ustępując jedynie Gregory'emu Bauge. To właśnie Francuz był rywalem Polaka w finale. W walce o złoto niestety okazał się ponownie lepszy. Trzecie miejsce zajął Robert Foerstemann.

To już drugi medal polskiej ekipy w odbywających się na Gwadelupie mistrzostwach Europy. Wcześniej na najwyższym podium stanęła Eugenia Bujak, która wygrała wyścig punktowy - informuje PAP.

Mistrzostwa są pierwszym etapem kwalifikacji do igrzysk w Rio de Janeiro 2016. Odbywają się na nietypowym torze - odkrytym i mającym długość 333,3 m.