Facebook Google+ Twitter

Damien Perquis o krok od wielkiej tragedii. Mógł stracić nogę!

Mało brakowało, a stoper reprezentacji Polski Damien Perquis zakończyłby swoją karierę. W trakcie meczu Euro 2012 z Rosją, który został rozegrany 12 czerwca, boleśnie rozciął sobie nogę, w którą wdało się zakażenie.

 / Fot. Roger Gorączniak, Creative Commons 3.0Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że później w kontuzjowane miejsce wdało się zakażenie, które mogło się skończyć nawet amputacją nogi! "Groziła mi sepsa, co mogło się skończyć utratą kończyny" - potwierdza obrońca.

Zawodnik poinformował, że podczas urlopu wypoczynkowego ból w nodze zaczął mu doskwierać coraz bardziej i postanowił dłużej nie zwlekać i wybrać się do lekarza. "Po Euro wróciłem do Francji i nie podejrzewałem, że coś złego może się stać. Byłem na wakacjach, ale noga zaczęła mnie boleć coraz bardziej i w końcu zgłosiłem się do szpitala w Montpellier. Po pierwszych badaniach usłyszałem od lekarzy, że przyszedłem w ostatnim momencie" - powiedział w rozmowie z Super Expressem Damien Perquis.

Rozcięcie okazało się na tyle poważne, że wdało się do niego zakażenie, które mogło mieć bardzo poważne konsekwencje dla dalszej kariery 28-letniego zawodnika. "Do organizmu dostała się bardzo rzadka, ale silna bakteria, która zaczęła siać spustoszenie. Gdyby była tam dłużej, byłoby ze mną bardzo krucho" - zakończył Perquis. 29 czerwca obrońca przeszedł operację, która zakończyła się po jego myśli i nie ma już żadnych zagrożeń, związanych z dalszym kontynowaniem sportowej kariery.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.