Facebook Google+ Twitter

Damsko-męski punkt widzenia w grafikach „Superduo”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-27 11:30

Anna i Marcin Dybowscy, studenci Europejskiej Akademii Sztuk, zaprezentują monochromatyczne grafiki wykonane w technikach druku wklęsłego oraz wypukłego. Wystawę można oglądać w dniach 29 maja – 27 czerwca 2014 r. w kampusie uczelni na wars

Ona – zgłębia istotę relacji międzyludzkich. On – pyta o sens życia.

Linoryty Anny Dybowskiej to artystyczna próba odpowiedzi na pytanie o istotę związków międzyludzkich na kolejnych etapach ludzkiej egzystencji. - Zróżnicowana gęstość tkanki graficznej oraz wyraziste, kontrastowe kształty ukazane w pracach intrygują i zachęcają do skojarzeń – przekonuje Magdalena Cybulska, kuratorka wystawy.

Marcin Dybowski dla odmiany wykorzystał technikę suchej igły. W swoich pracach częściowo nawiązuje do twórczości Wyspiańskiego. Prezentuje także własne rozważania nad charakterem ludzkiej natury. U podłoża tych rozmyślań znajdują się podstawowe sprawy egzystencjalne, jak moralny sens życia, własna przyszłość, niepokój i zwątpienie.
W sumie można zobaczyć ok. 25 prac obojga artystów. Grafiki zostały przygotowane na dużych formatach, w większości 100x70 cm.

- Prace z wystawy „Superduo” dopełniają się, są jak jin i jang. Choć inne w charakterze, razem tworzą spójną całość i opowieść o istocie człowieczeństwa – tłumaczy Cybulska.

Ekspozycję można oglądać w dniach 29 maja-27 czerwca 2014 r. w Europejskiej Akademii Sztuk przy ul. Stokłosy 3 na warszawskim Ursynowie (stacja metra Stokłosy).

O autorach
Anna Dybowska – tworzy prace w tradycyjnych technikach warsztatowych i multimedialnych. Studiowała grafikę w Europejskiej Akademii Sztuk w pracowni Ryszarda Osadczego, malarstwo i rysunek u Barbary Szubińskiej, Antoniego Fałata i Franciszka Starowieyskiego. Obecnie kontynuuje studia w EAS na kierunku grafiki warsztatowej.

Marcin Dybowski – student grafiki warsztatowej w pracowni Waldemara Szysza w Europejskiej Akademii Sztuk.
(Katarzyna Chmielewska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.