Facebook Google+ Twitter

Damy Euro 2012 cz. I - Julia Tymoszenko

Poziom testosteronu podnosi się do maksimum. Wydaje się, że w temacie Euro 2012 nie ma wiele miejsca dla pierwiastka żeńskiego. Jednak to wielkie piłkarskie święto zdominowała ostatnio w mediach pewna kobieta - Julia Tymoszenko.

Warkocz niczym korona z kłosów


Julia Tymoszenko, dama, która zdominowała temat Euro 2012. / Fot. Premier.gov.ru;CC BY 3.0/WikipediaCały świat zna jej długi warkocz, misternie zapleciony wokół głowy, niczym korona z kłosów. Ubrana w eleganckie sukienki, była ukraińska premier była uznawana za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych kobiet świata polityki. Jej osoba świeciła majestatem władzy, siłą i determinacją. Europa z zapartym tchem patrzyła na zwycięstwo Pomarańczowej rewolucji z przełomu lat 2004/2005. Julia Tymoszenko wraz z byłym prezydentem Wiktorem Juszczenko, wygrali pierwszą połowę meczu, którego stawką była demokratyzacja Ukrainy. Do tej pomarańczowej drużyny dołączyła Polska, realizując swoją polityczną taktykę Partnerstwa Wschodniego.

Parafrazując hymn Biało-Czerwonych na Mistrzostwa Europy, "Cieszyli się Polacy, cieszyła Ukraina". Były wielkie plany "zbudowania" przez polskie ziemię mostu, który połączyłby Brukselę z Kijowem. Euforia osiągnęła punkt kulminacyjny 18 kwietnia 2007 r., kiedy Michel Platini ogłosił gospodarzy turnieju Euro 2012. Podziwialiśmy obrazki ze wspólnych spotkań Julii Tymoszenko z Donaldem Tuskiem, którzy często podejmowali temat wspólnej organizacji mistrzostw. Wydawało się, że Ukraina wymyka się z rąk Kremlowi...

Gra się do ostatniego gwizdka


Entuzjazm po zwycięstwie Pomarańczowej rewolucji trwał krótko. Ukraińcy dostali "igrzyska", ale wciąż potrzebowali chleba. Kraj zmagał się z trudną sytuacją ekonomiczną, a instrumenty demokracji zostały skompromitowane. Na światło dzienne wychodziły afery korupcyjne z politykami w roli głównej. Do tego na szczycie władzy doszło do spięcia pomiędzy premier Tymoszenko i prezydentem Juszczenko. Przeciwnicy przejęli piłkę i rozpoczęli zmasowany kontratak. Druga połowa meczu została przegrana przez piękną Julię.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.