Facebook Google+ Twitter

Damy Euro 2012 cz. II - Matki piłkarzy

Matka, mama, mamusia... Jedno słowo, a znaczy tak wiele. Dla futbolowych twardzieli, rzeźników czy playboyów matka to często najważniejsza kobieta w życiu.

Wiedziała, że syn zostanie najlepszym piłkarzem świata


Gotowała obiad i nagle wyjrzała przez okno. Mąż właśnie uczył syna jak się gra piłkę nożną. Mały chłopczyk omal nie przewrócił się o własne sznurówki, ale po długim rozbiegu i mocnym zamachu, strzelił ojcu gola. Pobiegł w stronę kuchennego okna i z szerokim, szczerbatym uśmiechem zadedykował bramkę swojej mamusi. Ona wiedziała już, że ten malec zostanie kiedyś najlepszym piłkarzem świata.

Damy Euro 2012 cz. II - Matki piłkarzy / Fot. Ray Booysen/Creative Commons 2.0Rodzice zapisali chłopca do miejscowego klubu. Małego "klubiku" z niewielkiego miasteczka daleko od stolicy kraju. Mama przyprowadziła syna na pierwszy trening, ucałowała w policzek i życzyła powodzenia. Kątem oka zobaczyła, że nowi koledzy wytykają go palcem i śmieją się. Matczyne serce nie wytrzymało. Kobieta podeszła do grupki chłopców i powiedziała groźnym tonem: Jeśli skrzywdzicie mojego syna, będziecie mieć ze mną do czynienia.

Chłopiec zyskał wielki szacunek w drużynie, ale musiał jeszcze zdobyć zaufanie trenera. Mijały kolejne mecze, a on nie zagrał ani minuty na boisku. Ze łzami w oczach wracał do domu. W końcu mama krzyknęła z trybun do "barana, który marnuje talent jej syna". Szkoleniowiec nie miał nic do stracenia. Drużyna przegrywała 0:1, a do końca spotkania zostało kilka minut, więc wpuścił najmłodszego zawodnika na plac boju. Malec pięknym strzałem z daleka umieścił futbolówkę w samym okienku bramki rywala i utonął w ramionach kolegów, a jego mama z dumą wypięła pierś.

Przeprowadzka i rozstanie


Każdego dnia talent młodego piłkarza rozwijał się w zawrotnym tempie. Maluch, który ledwo potrafił biegać, teraz prezentował na boisku grację i fachowe ruchy. Rodzice postanowili przeprowadzić się do stolicy, gdzie znajduje się najlepsza szkółka piłkarska kraju. Syn spędzał na treningach większość czasu, stając się gościem w swoim domu. Matka budziła go rankiem, podając na stół śniadanie, prała jego brudne stroje, opiekowała się nim, gdy leczył kontuzje. Robiła wszystko, aby chłopiec mógł skupić się tylko na piłce nożnej.

Później mały chłopczyk zmienił się w nastolatka. Trenerzy najlepszych klubów na świecie składali lukratywne oferty. Mieszkanie, szkoła, opieka medyczna - wszystko zapewnione. Nadszedł czas rozstania. Syn wyjechał na obczyznę, aby spełnić własne marzenie i marzenie swojej matki. Popłynęły łzy, były dni tęsknoty za domem, ale piłkarz z determinacją dążył do celu. Zdobył pierwszy tytuł, drugi, trzeci... Pojedzie na mistrzostwa Europy do Polski i na Ukrainę, a tam znów wzniesie do góry puchar. Potem utonie w ramionach matki.

Życzenia i dedykacje


Pierwszy amant świata futbolu Cristiano Ronaldo, bez cienia zażenowania zaprosił mamę do świętowania, kiedy jego Manchester United celebrował zwycięstwo w lidze angielskiej. Najlepszy piłkarz świata, Lionel Messi wysłał Mamie najdroższą kartkę z życzeniami urodzinowymi. Po strzelonej bramce pokazał do kamery podkoszulkę z napisem "feliz cumple Mami". Musiał zapłacić 2 tys. euro kary, bo piłkarze nie mogą prezentować w trakcie meczu żadnych sloganów, a za taki uznano życzenia urodzinowe. Z kolei twardziel angielskiej piłki, Frank Lampard, po strzeleniu ważnej bramki uniósł ręce do góry w stronę nieba. To była dedykacja dla niedawno zmarłej mamy...

Może nie znają się na sporcie, a spalony dla nich może być tylko kotlet na patelni (oczywiście nie swojej, tylko sąsiadki). Jednak te damy będą dopingować swoich synów na trybunach stadionów Euro 2012, bo dla nich gwiazdy futbolu są nadal małymi chłopczykami. Korzystając z dzisiejszej okazji chciałabym przyłączyć się do piłkarzy i złożyć najserdeczniejsze życzenia mojej kochanej mamie i wszystkim innym wspaniałym kobietom, które obchodzą dziś swoje święto.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.