Facebook Google+ Twitter

Damy Euro 2012 cz. III - polskie WAGs

Na stadionie we Wrocławiu, podczas meczu Polska-Czechy znajduje się trybuna, na której zasiądą żony i dziewczyny naszych piłkarzy. Ich serca będą biły w podwójnie przyspieszonym tempie. W nadziei na korzystny wynik i dla ich ukochanych.

Casus Beckhamów


Kilka lat temu prasa kolorowa żyła małżeństwem byłego bramkarza reprezentacji Radosława Majdana i popularnej piosenkarki Doroty Rabczewskiej. I chyba był to tylko wspólny fundusz inwestycyjny, który błyskawicznie przysporzył parze sławy, jakiej nie byliby w stanie zdobyć jako pojedyncze osoby.

Jednak przykład związku aktorki Anny Przybylskiej i piłkarza Jarosława Bieniuka pokazuje, że można stworzyć gniazdo rodzinne, z dala od brukowców. A aspiracje prasy do wykreowania z pary "polskich Beckhamów" były bardzo duże. Przy tym należy podkreślić wielkie poświęcenie Przybylskiej, która odstawiła na bok swoją karierę, aby mąż mógł grać w lepszym klubie poza granicami Polski. Właśnie takie kobiety będą współodpowiedzialne za wynik decydującego starcia o ćwierćfinał Euro 2012.

Pierwsza Dama


O polskich WAGs zrobiło się głośniej, kiedy kadra zbierała siły przed turniejem na obozie w Turcji. Piłkarzom towarzyszyły całe rodziny. Pierwsza damą polskiej piłki nożnej została ogłoszona żona trenera, Małgorzata Smuda. Niczym profesjonalny rzecznik prasowy oceniała szanse reprezentacji: "Wyjście z grupy jest realne. Chciałabym, aby po mistrzostwach wszyscy byli zadowoleni z tego, jak grała polska drużyna. Marzy mi się awans nawet do finału. W końcu piłka nożna to tylko gra i tu się wszystko może zdarzyć". Kiedy popularny "Franz" objął stanowisko selekcjonera, jego żona stała się słomianą wdową. Częste wyjazdy, zgrupowania i wiele nieprzespanych nocy podczas oglądania filmów... z meczów rywali. Pierwsza Dama ma też bardzo ważne zadanie do spełnienia. Kiedy Orły Smudy wygrywają nie brakuje głosów gloryfikujących selekcjonera. Po porażkach trener zostaje postawiony na celowniku krytyków, a obok niego stoi zawsze wierna żona.

Boginie ogniska domowego


Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski walczą o zdobywanie bramek, a ich wybranki serca o... miano najskromniejszej polskiej WAGs. Najlepszy napastnik kadry i jego dziewczyna, Anna Stachurska mogliby stać się najgorętszą parą polskiego sportu. Anna nie jest bohaterką głośnych skandali, ale za to może się pochwalić czarnym pasem karate. Agata Błaszczykowska stworzyła naszemu kapitanowi dom, którego sam nie miał. W wieku 11 lat, Kuba przeżył prawdziwą tragedię. Ojciec na oczach syna zamordował mu matkę. Teraz państwo Błaszczykowscy są szczęśliwymi rodzicami Oliwii i szanują swoje życie prywatne.

"Znajdź sobie tę jedną, a ona już cię postawi do pionu", radził Maciejowi Rybusowi były trener Jan Urban. Słowa te nie są złośliwą uwagą trenera, a starą prawdą. Żołnierz musi wejść na pole walki wiedząc, że jego życie jest uporządkowane. Nasz światowej klasy bramkarz, Artur Boruc stracił formę i tym samym miejsce między polskimi słupkami, kiedy rozwodził się z żoną.

Mam nadzieję, że po dzisiejszym meczu Polska - Czechy, nasi piłkarze będą mogli odtańczyć taniec radości, a później pójdą do kibiców, aby podziękować im za wspaniały doping i gigantyczną biało-czerwoną flagę uszytą specjalnie na tę okazję. Na koniec przeskoczą barierki, wejdą na trybuny i utoną w ramionach swoich ukochanych.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.