Facebook Google+ Twitter

"Damy radę!" - dotacje biznesowe dla małopolskich powodzian

Ruszył projekt wsparcia przedsiębiorczości wśród mieszkańców Małopolski dotkniętych powodzią i osuwiskami, które nawiedziły w tym roku południową Polskę. Liczyć można nawet na 40 tys. złotych na stworzenie własnego biznesu.

 / Fot. damyrade.inbit.pl; screenshotRealizacją projektu "Damy radę! Otwieramy własny biznes", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zajmuje się Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT. Jego celem jest - jak czytamy na stronie projektu - "rozwój przedsiębiorczości dzięki wzrostowi samozatrudnienia mieszkańców województwa małopolskiego oraz nabycie kwalifikacji w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej." Projekt prowadzony jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

O dofinansowanie w wysokości do 40 tys. złotych będą mogli starać się mieszkańcy woj. Małopolskiego, chcący rozpocząć działalność gospodarczą, którzy zostali bezpośrednio dotknięci skutkami powodzi lub osuwisk, z którymi w tym roku zmagały się południowe regiony Polski. Każdy taki przypadek musi być udokumentowany otrzymaniem zasiłku z MOPS/GOPS z tytułu szkód spowodowanych klęskami żywiołowymi.

Podczas rozdzielania środków finansowych, na priorytetowe traktowanie liczyć mogą osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy oraz:
- kobiety, w tym kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci;
- osoby zamieszkałe w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miastach do 25 tys. mieszkańców zamierzające podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą;
- osoby długotrwale bezrobotne;
- osoby po 45 roku życia;
- osoby do 25 roku życia (w tym studenci studiów stacjonarnych);
- osoby zamieszkujące wybrane obszary najbardziej dotknięte skutkami powodzi (gminy Szczurowa, Wietrzychowice i Szczucin).

Rekrutacja do projektu rozpocznie się 15 grudnia 2010 roku i potrwa do 5 stycznia 2011 roku. By wziąć udział w procesie rekrutacji należy wypełnić specjalny formularz i wysłać go mailem lub pocztą, albo osobiście dostarczyć do biura projektu.

Formularz zgłoszeniowy do projektu "Damy radę! Otwieramy własny biznes"
Więcej informacji na www.damyrade.inbit.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.