Facebook Google+ Twitter

Dance'owa strona Emmelie de Forest na płycie "Only Teardrops"

Debiutancka płyta zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji Emmelie de Forest, jest bardzo pop i dance. I nie jest tylko na europejskim poziomie, ale też na światowym.

Okładka albumu Album wypełniają trochę inne kompozycje niż ta która wygrała Eurowizję. Na przykład piosenki "Change", jednej z moich ulubionych na albumie, nie powstydziłaby się sama Shakira. Nomen omen głos Emmelie przypomina trochę ten Kolumbijki. No może bardziej niż trochę - ale nie ma w tym nic złego.
Najbardziej rzuca się w uszy jedno: że piosenki Emmelie to muzyka globalna, a nie lokalna. Europejska i światowa, a nie duńska. I tytułowy utwór "Only Teardrops" zdaje się być najbardziej folkowym i tradycyjnym na całym, popowo-dance'owym albumie. Trochę to dziwne, bo ja - znając tylko utwór eurowizyjny - postrzegałem Emmelie jako taką sielską anielską bosą duszyczkę z flecikiem, grająca pasterskie melodie. Ale gdy posłuchałem całej płyty, okazało się, że artystka ma też ostre, popowo-dance'owe zacięcie.
Przy pierwszym przesłuchaniu w uszy ciepło uderza niesamowita radość bijąca z tych utworów, jakby eksplozja reaktora który przez lata gromadził pokłady energii. Eksplozja reaktora szczęścia... Niemal wszystkie kawałki Dunki są bardzo uptempo, do tańca, a nie do różańca. Bardzo "zachodnie", jeśli wiecie o co mi chodzi (a raczej biega, albo nawet tańczy - do piosenek Emmelie). Jest tu też parę spokojniejszych i akustyczniejszych numerów. Podobieństwa do Kate Bush słychać w "Let It Fall" i "Running In My Sleep". Natomiast piękny, akustyczny "Force Of Nature", przywodzi na pamięć nagrania Tori Amos - zwłaszcza nastrój płyty "Beekeeper". Emmelie dorównuje wyżej wymienionym artystkom pod każdym względem.
Krążek "Only Teardrops" pełen jest ładnych, przebojowych nagrań. I myślę, że Emmelie mogłaby na Eurowizji zaśpiewać którąkolwiek ze swoich piosenek, i mógłby być to potencjalnie zwycięski utwór. Europa tym razem się nie pomyliła.

Płytę zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji Emmelie de Forest można kupić na https://itunes.apple.com/dk/artist/emmelie-de-forest/id594196988

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.