Facebook Google+ Twitter

"Dancing For The Money Man" - nowa płyta od Basila Simona

Wokal Basila potrafi uderzać w wysokie tony, jak i w te najniższe, a tym sposobem przed słuchaczem otwiera się cała paleta emocji, jakie artysta wkłada pomiędzy te tony.

Okładka nowej płyty Simona Basila, fot. Archiwum artysty / Fot. Simon BasilNowa płyta Basila Simona "Dancing For The Money Man" ukazała się w ubiegłym tygodniu. Jest to połączenie tradycyjnej muzyki rockowej ze współczesnymi, elektronicznymi brzmieniami. Simon w swoich utworach próbuje wyprzedzić czas i stworzyć muzykę przyszłości, i w wielu miejscach mu to się udaje. Posłuchajcie kawałków "Instant Entertainment" albo "Star Amongst Fools".

Co jest charakterystyczne dla muzyki Basila, to elektronika podszyta rockiem (a może rock elektroniką? Sam już nie wiem...). Zdolność do połączenia tych dwóch składników i dodatkowo utrzymanie nagrań w melodycznym, popowym niemal klimacie, to główna zaleta artysty. Jego wokal przypomina mi nieco Petera Gabriela, a niektóre kompozycje nawiązują do tradycji spod znaku Marillion ("Boom Boom"). Poza tym wokal Basila potrafi uderzać w wysokie tony, jak i w te najniższe, a tym sposobem przed słuchaczem otwiera się cała paleta emocji, jakie artysta wkłada pomiędzy te tony. Bo "Dancing For The Money Man" to przede wszystkim gra emocji, ale także piosenki zaangażowane.

Basil jest również muzycznym filozofem, który promuje tak zwaną muzykę "sophic", nowy styl muzyczny, gdzie każda piosenka mówi o czymś ważnym, ma przekaz, jest inteligentna i daje do myślenia. I zaiste, omawiany album daje do myślenia. Sam tytuł już jest pytaniem, a zarazem odpowiedzią: "Człowiek tańczący dla pieniędzy". Płyta Basila przypomina mi nieco płyty Linkin Park - dlatego że Linkin, jak i Basil, nie poprzestają na szablonach i schematach, a próbują wyjść poza nie. Doświadczenie i elsperyment idące razem.

Więcej o płycie na www.amazon.co.uk/Dancing-for-the-Money-Man/dp/B00EE6W6M6

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Utrata podstawowej wartości jaką jest HONOR spowodowała wypaczenie demokracji do granic absurdu.
Brak konsekwencji za swoje czyny daje cwaniakom politycznym, nieograniczone możliwości, bezkarnego żerowania na organizmie co się zwie naród. A wystarczyło by, po prostu ignorować owe indywidua.
Nie zapraszać przed szkło, traktować jak nieświeże powietrze, łatwo mi się tu gada trudniej wykonuje. Szczególnie że się samemu siedzi przy tak zwanym politycznym korycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.06.2010 11:51

"Mam gdzieś taka demokrację" - ja też. Obywatelskiej nie ma, no bo jak przyjąć choćby to, że głos obywatela się lekceważy w kwestii radykalnej zmiany ordynacji wyborczej (chodzi o JOW-y), żeby w jej wyniku zwiększyć odpowiedzialność rządzących za podejmowane decyzje (najszerzej rozumiane) i stworzyć rozsądną w granicach społeczną kontrolę nad poczynaniami polityków mających „dziwne” sojusze z Siłami, na które wyborcy nie głosują. A tak to dziadowska ta demokracja.

Jaszczurki porzuciły ogonki i próbują uciec bez nich. Kontrola społeczna jest po to m.in., by te ogonki złapać i dopasować do ich właścicieli, używając zoologicznej analogii podczas upalnych dni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była jeszcze demokracja socjalistyczna :). Tak więc szukajmy. Z pewnością znajdziemy jakiś lepszy rodzaj demokracji. Ale z autorem się zgadzam, że z pewnością nie z tymi "zasiedziałymi demokratami". Ale nie tylko takich mamy teraz po ręką :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak sobie myślę? Autor miał chyba na celu zwrócić uwagę na problem. Jego wypowiedź potraktowałbym, jako swego rodzaju środek na zasygnalizowanie nieprawidłowości mających się dobrze w systemie politycznym, uznanym za najlepszy z dotychczasowych wymyślonych przez światowych filozofów. Bo tak zapytam z głupia frant. Czy kiedyś , któryś z polskich polityków został pociągnięty do odpowiedzialności za swoje polityczne partactwa a nawet przekręty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

alez to tylko zart...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z takim podejściem do życia to nic tylko od razu kupić sobie dobra żyletki i się pochlastać.
Żałosne do bólu. Wcale mi takich ludzi nie żal.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.