Facebook Google+ Twitter

"Dancing For The Money Man" - nowa płyta od Simona Basila

Wokal Basila potrafi uderzać w wysokie tony, jak i w te najniższe, a tym sposobem przed słuchaczem otwiera się cała paleta emocji...

Okładka płyty Simona Basila, fot. Materiały artysty / Fot. Simon Basil ArchiwumNowa płyta Basila Simona "Dancing For The Money Man" ukazała się w ubiegłym tygodniu. Jest to połączenie tradycyjnej muzyki rockowej ze współczesnymi, elektronicznymi brzmieniami. Simon w swoich utworach próbuje wyprzedzić czas i stworzyć muzykę przyszłości, i w wielu miejscach mu to się udaje. Posłuchajcie kawałków "Instant Entertainment" albo "Star Amongst Fools".

Co jest charakterystyczne dla muzyki Basila, to elektronika podszyta rockiem (a może rock elektroniką? Sam już nie wiem...). Zdolność do połączenia tych dwóch składników i dodatkowo utrzymanie nagrań w melodycznym, popowym niemal klimacie, to główna zaleta artysty. Jego wokal przypomina mi nieco Petera Gabriela, a niektóre kompozycje nawiązują do tradycji spod znaku Marillion ("Boom Boom"). Poza tym wokal Basila potrafi uderzać w wysokie tony, jak i w te najniższe, a tym sposobem przed słuchaczem otwiera się cała paleta emocji, jakie artysta wkłada pomiędzy te tony.

Bo "Dancing For The Money Man" to przede wszystkim gra emocji, ale także piosenki zaangażowane. Basil jest również muzycznym filozofem, który promuje tak zwaną muzykę "sophic", nowy styl muzyczny, gdzie każda piosenka mówi o czymś ważnym, ma przekaz, jest inteligentna i daje do myślenia. I zaiste, omawiany album daje do myślenia. Sam tytuł już jest pytaniem, a zarazem odpowiedzią: "Człowiek tańczący dla pieniędzy".

Płyta Basila przypomina mi nieco płyty Linkin Park - dlatego że Linkin, jak i Basil, nie poprzestają na szablonach i schematach, a próbują wyjść poza nie. Doswiadczenie i elsperyment idące razem.

Więcej o płycie na www.amazon.co.uk/Dancing-for-the-Money-Man/dp/B00EE6W6M6Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.