Facebook Google+ Twitter

Dancing Poznań 2010 - Water Pearls

W zeszłą sobotę rozpoczął się Dancing Poznań, czyli VII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca połączony z warsztatami tańca współczesnego. Jego hasłem jest "Chopin i jego przyjaciele. Inspiracje".

1 z 7 Następne zdjęcie
Zdjęcie: W ramach festiwalu wystąpią zespoły tancerzy i choreografów z Japonii, Niemiec, Francji, Norwegii i Polski. Festiwal uzupełniają imprezy towarzyszące: filmy o tańcu, warsztaty i wystawy fotograficzne. Fot. Andrzej Hajdasz
W ramach festiwalu wystąpią zespoły tancerzy i choreografów z Japonii, Niemiec, Francji, Norwegii i Polski. Festiwal uzupełniają imprezy towarzyszące: filmy o tańcu, warsztaty i wystawy fotograficzne. Fot. Andrzej Hajdasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Czy przekaz był zrozumiały? To chyba zależy do wyczulenia odbiorcy. Nie twierdzę, że było to proste. Ale to, że nie śledzimy trendów jakie występują w sztuce, nie może powodować, że mówimy iż artysta jest niezrozumiały. Taka była główna myśl Leona Tarasiewicza, który polemizował z krytyką swojego dzieła "paskowanych kolumn", które swego czasu zdobiły Operę Poznańską, a które później trafiły do Starego Browaru w Poznaniu.
Sam byłem ciekaw jak taki temat zostanie przedstawiony tańcem. Relacja fotograficzna może nie w pełni oddaje przekaz choreografa. Starałem się jak mogłem uchwycić to co było istotne. Kilka ważnych scen nie było ilustrowanych muzyką, dlatego nie ma zdjęć. Cisza też była elementem spektaklu i należało to uszanować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie to wygląda i przemawia. Artyści musieli włożyć w to niet ylko dużo pracy, ale również swoją "duszę".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.08.2010 19:30

No cóż, ciekawy, interesujący pomysł ale czy zrozumiały...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy protest, oby więcej było takich kreatywnych protestów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy operuje takimi środkami wyrazu jakie są do dyspozycji. Protest przy pomocy tańca to było dla mnie ciekawe doświadczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zawsze uważałem, że Język Ciała nie kłamie. Muzyka Chopina też nie! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.