Facebook Google+ Twitter

Dancing Poznań 2011 "4 pory roku". Międzynarodowe warsztaty tańca

Od 20 do 27 sierpnia odbędą się w Poznaniu XVIII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca.

 / Fot. Polski Teatr TańcaTegoroczna sceniczna dyskusja oscyluje wokół tematu: "4 pory roku". Jak informuje pani Ewa Wycichowska – Dyrektor Artystyczny Polskiego Teatru Tańca, "do jej udziału zaprosiliśmy zespoły z różnych przestrzeni geograficznych i kulturowych, po to by wspólnie z widzami zadawać pytania o istotę relacji między naturą a kulturą".

Tegoroczne XVII warsztaty obfitować będą w wiele nowości. Z technik, które po raz pierwszy pojawią się na warsztatach, wymieć należy: Afro Brasililian, Afro Caribbean, Afro Cubano, Candomble Dance, Conditioning Dance, Experimental Fusion Dance, Freve czy GaGa (GaGa to technika stworzona przez Ohada Naharina, choreografa światowej sławy).

Na osobnych zajęciach będzie możliwość nauczenia się fragmentów repertuaru Ohada Naharina. Jest to niebywała okazja dla wielbicieli tańca współczesnego. Będzie je prowadziła Noa Paran z Izraela.

Z nowość pojawi się styl Frevo - brazylijska sztuka Dancing Poznań 2011 / Fot. Polski Teatr Tańcatańca opartych na elementach capoeiry. Capoeira to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

Do VIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca zaproszonych zostało dziesięć zespołów polskich i zagranicznych.

Na szczególną uwagę zasługuje senegalski zespół Compagnie Jand –Bi. Wystąpi ze spektaklem "Waxtaan". Słowo "waxtann" oznacza dyskusję, a sam spektakl jest wezwaniem do niepodawania się degradacji i zachowanie godności oraz dostojeństwa. Zespół zaprezentuje się dwukrotnie, w niedzielę 21 sierpnia i w poniedziałek 22 sierpnia w Auli Artis o godz. 21.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niezwykle różnorodny temat i sposoby tańca. Taniec może wnieść wiele dobrego w mentalności i zmianie rozumowania społeczeństwa; a tego właśnie Polsce najbardziej potrzeba! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.