Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9113 miejsce

Dancing Poznań 2014. Warsztaty tańca współczesnego i Festiwal Teatrów Tańca

To już XXI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz XI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Tegoroczny festiwal dostał tytuł "Znaki czasu".

Warsztaty z techniki GaGa prowadzone przez Shi Pratt podczas zeszłorocznego Dancing Poznań / Fot. Andrzej HajdaszJest to obok festiwalu maltańskiego jedna z najstarszych i mających najdłuższą tradycję impreza poznańska. - 21 to bardzo dobre rozdanie - oczko i mamy nadzieję, że impreza będzie również szczęśliwa dla uczestników - powiedziała Jagoda Ignaczak, rzecznik prasowa Polskiego Teatru Tańca.

Dancing Poznań 2014 rozpoczyna się 16 sierpnia i tego dnia ruszają już pierwsze zajęcia, a całość kończy się 23 sierpnia - tradycyjnie już wielkim pokazem w hali MP 2.

Warsztatom towarzyszyć będą różne imprezy, między innymi: Wystawa fotograficzna Krzysztofa Fabiańskiego, dwa spotkania autorskie z dziennikarzami, którzy wystąpią w roli autorów książek: 17 sierpnia o godz. 21:00 z Anną B. Kann, czyli Anną Kochanowicz, autorką książki "Do zobaczenia w Barcelonie", a 20 sierpnia spotkanie z Stefanem Drajewskim i opowieść o Conradzie Drzewieckim.

Kolejną imprezą towarzyszącą, o której należy wspomnieć, jest Flash Mob. Jest to - można by rzec - ulubiona impreza poznaniaków, odkąd rozpoczęto ją organizować. - Kto był ten wie, kto nie był musi się koniecznie stawić, dowiedzieć, zobaczyć - tak do Flash Mob zachęca Jagoda Ignaczak, rzecznik prasowy PTT. Odbędzie się on 22 sierpnia o godz. 20:10 na płycie Starego Rynku. Można się do tego przygotować lub wziąć udział spontanicznie.

Tegoroczny Dancing Poznań w liczbach

Warsztaty będą prowadzone w 40 technikach tanecznych. Liczba pedagogów: 29 - w tym z Niemiec, Izraela, Brazylii, USA, Maroko, Kuby, Norwegii, Islandii, Angoli i oczywiście z Polski. Łącznie w warsztatach może wziąć udział 1290 osób, każdego dnia odbywać się będzie 59 lekcji, przewidziano do tego celu 10 sal. Doprawdy imponujące plany i jak zwykle przygotowano wszystko z wielkim rozmachem.

Większość technik jest nakierowana na indywidualność i poszukiwania własnego języka. Uczestnicy nie przyjeżdżają na warsztaty, aby nauczyć się kroków, przyjeżdżają po to, by znaleźć własne środki wyrazu, odnaleźć poprzez sztukę własną tożsamość w dzisiejszym świecie. Tak o warsztatach mówi Ewa Wycichowska - Dyrektor Artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się XI Międzynarodowy Festiwal Tańca. Łącznie przygotowano 12 wieczorów spektaklowych, odbywających się na 2 scenach. Na festiwal zaproszono 7 zespołów.

Kielecki Teatr Tańca na Dancing Poznań 2013 / Fot. Andrzej HajdaszZaprezentują się dwa zespoły z Islandii, zespół z Izraela, Sopocki Teatr Tańca oraz Kielecki Teatr Tańca i oczywiści Polski Teatr Tańca. To, na co warto zwrócić uwagę, to zespoły z Islandii. Islandzka sztuka tańca pojawia się po raz pierwszy w Polsce. Islandzki Teatr Tańca to zespół o wysokiej renomie. Realizują z nim swoje choreografie między innymi: Rui Horta, Jirí Kylián, Ohad Naharin czy Jo Strømgren.

W zasadzie w większości spektakli, które zostaną przedstawione na festiwalu, będziemy mogli przyglądać się językowi tańca jako takiemu. To już nie są opowieści, to nie są historie, to nie jest forma narracyjna, z jaką mieliśmy do czynienia kiedyś. To raczej formalne działania (zespół z Islandii oraz Izraela), ale pojawia się też w tańcu literatura w postaci „Wariata i zakonnicy”, który zaprezentuje Sopocki Teatr Tańca.

Wymienić trzeba jeszcze na koniec jedno wielkie nazwisko - Angelin Preljocaj i spektakl "Święto Wiosny" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Szczegóły dotyczące warsztatów można znaleźć na stronie http://www.ptt-poznan.pl/dancing-poznan-2014/ a informacje dotyczące festiwalu na stronie http://www.ptt-poznan.pl/xi-miedzynarodowy-festiwal-teatrow-tanca/program-spektakli/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.