Facebook Google+ Twitter

Dane 17 mln Niemców wyciekły na czarny rynek

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 20:39

Poufne dane osobowe 17 milionów klientów niemieckiego Telekomu znalazły się na czarnym rynku. Według informacji mediów, są wśród nich dane znanych polityków oraz gwiazd niemieckiej telewizji i estrady.

Koncern telekomunikacyjny przyznał, że dane zostały wykradzione z baz należącej do niego sieci telefonii komórkowej T-Mobile już w 2006 roku. Wcześniej informację tę podał tygodnik "Der Spiegel".

Wśród danych, które można było potem kupić w internecie, znalazły się nazwiska, adresy, numery telefonów komórkowych i adresy emailowe często bardzo znanych osób. Jak podał "Der Spiegel", są wśród nich nawet byli prezydenci Niemiec, ministrowie, a także gwiazdy rozrywki, biznesmeni i milionerzy.

Tych informacji nie potwierdził Telekom. Jego rzecznik powiedział, że koncern już przed dwoma laty powiadomił o sprawie prokuraturę, w międzyczasie zwiększył kontrolę nad danymi klientów, a poszkodowanym zaoferował bezpłatną zmianę numerów telefonów.

Natomiast przed publikacją "Spiegla" Telekom zawiadomił najwyższe władze państwowe, w tym urząd kanclerski i ministerstwo spraw wewnętrznych. Zdaniem tygodnika, gdyby dane niektórych wysoko postawionych osób dostały się w niepowołane ręce, mogłoby to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.