Facebook Google+ Twitter

Dane "polskiego Fritzla" pozostaną tajne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 13:50

Wizerunek i dane osobowe 45-letniego mężczyzny, który miał wielokrotnie gwałcić swoją córkę, będą tajne. Siemiatycka Prokuratura nie zgodziła się na publikację, o którą wystąpiło kilka redakcji.

Szef Prokuratury Rejonowej w Siemiatyczach Mirosław Żoch decyzję uzasadnia dobrem pokrzywdzonych. Upublicznienie nazwiska oprawcy mogłoby narazić ofiary na niepotrzebne cierpienia. Chodzi głównie o 11-letniego brata pokrzywdzonej kobiety oraz o matkę oskarżonego.

Rzecznik białostockiej prokuratury Okręgowej Adam Kozub powiedział też, że w tej sprawie prokuratura postawiła zarzuty również bratu podejrzanego. Usłyszał on zarzut bezprawnego pozbawienia wolności pokrzywdzonej. Chodzi o to, że pomagał on w porwaniu córki, kiedy ta uciekła od ojca do swojego narzeczonego. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

45-letni mężczyzna oskarżony jest między innymi o bezprawne przetrzymywanie oraz wielokrotny gwałt na swojej córce. Do pierwszych wymuszonych zbliżeń miało dojść, kiedy miała niespełna 15 lat. Dziewczyna - najprawdopodobniej w wyniku gwałtu - urodziła dwoje dzieci. Zmuszona przez ojca pozostawiła je w szpitalu i zrzekła się praw.

Prokuratura postawiła mężczyźnie 7 zarzutów. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.