Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2618 miejsce

Dani Klein (Vaya Con Dios): Żyje się, aby realizować marzenia

Zespół Vaya Con Dios, znany z przeboju "Nah Neh Nah", kończy karierę. W październiku grupa pożegnała się z polską publicznością. Przed koncertem w Gdyni miałem okazję porozmawiać z Dani Klein m.in. o przyczynach zakończenia kariery.

Dani Klein / Fot. Danny WillemsAdam Sęczkowski: To dla mnie olbrzymi zaszczyt, że przyjęła Pani moje zaproszenie i zgodziła się Pani na rozmowę. Pierwszy raz wystąpiła Pani na scenie w musicalu o Jacques Brelu. Co wywołało u Pani uwielbienie do francuskich kompozytorów?
Dani Klein (wł. Danielle Schoovaerts): Miło mi. Czytałam w języku francuskim, bo to jest ojczysty język mojej mamy. Byłam przyzwyczajona do słuchania muzyki francuskiej w radiu. Myślę, że pierwszymi piosenkami, których nauczyło się moje serce to były piosenki z repertuaru Georgesa Brassensa.

Kto zdecydował o nazwie zespołu - Vaya Con Dios? Czy wierzy Pani w Boga?
- Nie wierzę w Boga. Szukaliśmy nazwy, która nie byłaby anglojęzyczna, ale za to wyjątkowa. Pewnego dnia obejrzeliśmy dokument o dzieciach z Miami i zobaczyłam ten tekst na ścianie. Bardzo nam się spodobał i wybraliśmy powiedzenie „Vaya Con Dios” jako nazwę zespołu.

Czego nauczyła się Pani od swoich rodziców?
- Rodzice nauczyli mnie, aby być osobą konsekwentną i odpowiedzialną.

W wieku 17 lat opuściła Pani swój rodzinny dom. Co by Pani zrobiła, gdyby mogła mieć jeszcze raz 17 lat? Czy żałuje Pani jakiś swoich życiowych wyborów?
- Nie, myślę, że nie możemy cofnąć się w czasie. Kiedy coś zrobiliśmy to już jest to zrobione. Nie żałuję, że opuściłam dom w wieku siedemnastu lat. Zrobiłabym to ponownie. Dziś młodzi ludzie są w domu zbyt długo. Sądzę, że dobrze jest mieć do czynienia z rzeczywistością, prawdziwym życiem, kiedy jest się młodym. Można poczuć, że życie jest trudne, ale mimo wszystko trzeba walczyć.

Czy uważa Pani, że to był dobry czas? Siedemnastoletnia kobieta to przecież bardzo młoda osoba.
- Tak. Byłam gotowa do nowego życia. Nie czułam się dobrze w szkole. Nie potrafiłam skoncentrować się w pełni na nauce. To było dziwne, bo pomimo, że dużo czytałam i interesowałam się wieloma rzeczami, nie miałam efektów w szkole. Weszłam w muzykę, śpiewałam w zespole i chciałam iść tą drogą. Musiałam zostawić moją rodzinę, aby móc tworzyć muzykę.

Jeśli Dani Klein nie byłaby wokalistką to czym by się zajmowała?
- Co bym robiła? (śmiech) Lubię różne rzeczy takie jak np. moda, projektowanie ubrań. Gdybym studiowała to mogłabym być na przykład prawnikiem. Ty decydujesz o swojej przyszłości, o tym, co chcesz zrobić. Zawsze wierzyłam, że można być kimkolwiek się chce.

Jakie jest Pani ulubione motto?
- Być w zgodzie z samą sobą.
Dani Klein / Fot. Danny Willems
Jestem pod wrażeniem. To bardzo mądre motto.
- Dziękuję .

Co sprawia, że jest Pani szczęśliwa?
- Lubię być wokół ludzi inteligentnych, z którymi czuję się komfortowo, szanujemy się nawzajem. Dobrze mi, gdy otaczają mnie miłe osoby i to wszystko w tym temacie.

Przez lata mówiła Pani: "Ja nie jestem sławna. Jestem tylko piosenkarką." Oczywiście wie, Pani że jest gwiazdą. Skąd taka skromność?
- Nie uważam się za gwiazdę, bo naprawdę nie wiem, kogo można nazwać gwiazdą. Mam na myśli to, że nawet, jeśli jesteś celebrytą to nie wierzę, że ludzie, którzy są znani są lepsi niż Ci, którzy są nieznani.

Czy muzyka pomaga ludziom? Myśli Pani, że muzyka Vaya Con Dios dotyka serca ludzi?
- Mam taką nadzieję. Myślę, że muzyka może pomagać ludziom. Istnieje wiele tradycji, wiele kultur, ale muzyka jest wszędzie. Słuchamy jej, gdy jesteśmy szczęśliwi i gdy dopadają nas smutki. Muzyka jest jak magia. Ludzie śpiewają na pogrzebach, weselach, koncertach, imprezach. To jest piękne.

Jeśli mogłaby Pani być kimś innym przez jeden dzień, kto to by był?
- (śmiech) To bardzo trudne pytanie. Byłabym kobietą papieżem. Chciałabym uspokoić wszystkie problemy związane z kościołem na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Znakomity wywiad z fantastyczną osobowością!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest super artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.