Facebook Google+ Twitter

Dania: Zamach na twórcę karykatur Mahometa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-02 14:02

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał Somalijczyk, który wtargnął nad ranem do domu duńskiego rysownika Kurta Westergaarda. Artysta zasłynął pięć lat temu z karykatur Mahometa, opublikowanych przez duńską prasę, które wstrząsnęły światem islamskim.

Wczoraj około godziny 23:00, do domu duńskiego rysownika Kurta Westergaarda, wtargnął 28-letni Somalijczyk. Napastnik rozbił siekierą drewniane drzwi i wszedł do domu artysty.

Westergaard schronił się w specjalnym pomieszczeniu o wzmocnionych drzwiach oraz ścianach, które przygotował wcześniej za radą policji. Prawdopodobnie to uratowało mu życie. Kiedy na miejsce przybyła zaalarmowana policja, napastnik rzucił się z siekierą na radiowóz, a gdy przybyły posiłki, zaczął uciekać. Ścigający go policjanci użyli broni, trafiając napastnika w nogę i rękę.

Somalijczyk został osadzony w areszcie śledczym. Rany, które odniósł podczas interwencji nie zagrażają jego życiu. 28-latek jest znany policji jako osoba związana z somalijską organizacja islamistyczna al-Shabaab, mającą bliskie związki z al-Kaidą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.