Facebook Google+ Twitter

Dania zgodziła się na Gazociąg Północny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 15:35

Duńska Agencja Energetyczna wydała zgodę na budowę Gazociągu Północnego na duńskim odcinku wód terytorialnych Morza Bałtyckiego. Prawie 88-kilometrowy odcinek gazociągu zostanie ułożony w okolicach wyspy Bornholm.

Rosyjski portal internetowy Lenta.Ru zwraca uwagę, ze wcześniej premier Władimir Putin, prosząc duńskie władze o wydanie zgody na budowę gazociągu, obiecał Danii ulgi inwestycyjne. Na początku października Gazprom uzgodnił z duńską firmą DONG Energy podwojenie dostaw gazu do Danii - do dwóch miliardów metrów sześciennych, poczynając od 2012 roku.

Zezwolenia na budowę gazociągu w swoich wodach terytorialnych powinny jeszcze wydać Rosja, Niemcy, Finlandia i Szwecja. Zgodnie z grafikiem prac, wszelkie uzgodnienia powinny być zawarte w tym roku, gdyż na wiosnę powinno rozpocząć się układanie rur po dnie Morza Bałtyckiego.

Zgodnie z planem, pierwsza nitka Gazociągu Północnego o długości 1200 kilometrów i przepustowości 27,5 miliarda metrów sześciennych gazu rocznie ma być oddana do użytku w 2011 roku. Druga, podobna nitka zostanie ułożona rok później. Gaz ma być dostarczany z Rosji do Niemiec z ominięciem państw tranzytowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.