Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25510 miejsce

Daniel Olbrychski: Śpiewanie "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" to bluźnierstwo

„Najważniejsze, byśmy umieli się cieszyć, a nie tylko cierpieć i szukać waśni” powiedział Daniel Olbrychski, promując akcję wysyłania kartek na Święto Niepodległości.

 / Fot. Piotr Drabik, CC 3.0Akcję wysyłania kart pocztowych z życzeniami na 11 listopada wymyśliło Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a włączyli się o niej m.in. Ewa Kopacz, Mateusz Damięcki, Artur Andrus, Emilian Kamiński i Daniel Olbrychski.

Aktor, promując akcję wspominał, że nie dowierzał, że będzie mu dane żyć w wolnej Polsce, w pięknej, otwartej Europie. Mówił o szarych, smutnych czasach PRL, które na szczęście mamy za sobą. Dlatego śpiewanie "Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" jest śmieszne, a nawet zakrawa na pewne bluźnierstwo” powiedział Olbrychski w TVP Info.

[a]http://wyborcza.pl/1,75248,14906382,Olbrychski__Spiewanie__Ojczyzne_wolna__racz_nam_wrocic.html#ixzz2jtNwtR2a

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Pani Magdaleno, dalej nie rozumie Pani związku ? Ja nie piszę o katastrofie ! Cytat, który przytoczyłem, także nie mówi wprost o katastrofie, cytat ten uwidacznia człowieka, który śmierć brata, i na dodatek jeszcze 95 innych, w sposób perfidny wykorzystuje dla swoich aspiracji politycznych. W moich oczach i moralności ateisty, jakim jestem, taki człowiek nie zasługuje na poważanie.
Jeżeli moimi wypowiedziami obrażam Panią, to z góry przepraszam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I zaśmiał się koń po francusku :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze dlaczego tu w tym miejscu, pod zupełnie innym tekstem ,pisze pan o katastrofie? Dlaczego ciągle sprowadzamy dyskusje do jednego tematu?
Nie przeczę, że zdarza mi się czasami wyciągać błędne wnioski, ale wnioski oparte na moim sposobie myślenia, zawsze mówię to co myślę. Mam swój sposób widzenia świata i śmieszy mnie jak niektórzy źle poinformowani lub inaczej myślący, przypisują mi takie czy inne sympatie polityczne.Dodam jeszcze, że staram się w swoich wypowiedziach nie obrażać adwersarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdaleno,
Jestem w tej dobrej sytuacji, że to, co myślę, nie jest ukierunkowane żadną religią, a także żadną polityką. Obserwuję to, co się dzieje i sam wyciągam wnioski. Pani też wyciąga wnioski, niestety, często fałszywe. Dlaczego polskiego „lorda protektora” nazywam chamem, wyjaśniają słowa niedawno zmarłego ekspremiera:

„Już nie wiem, czy to taktyka, czy choroba? Jako ikonę ustawia się brata, którego tragiczną śmierć przekształcono w bohaterstwo. Przecież on zginął nie ze swojej woli.. Zginęło tragicznie 96 osób. A czyni się z tego element kreowania legendy. On był prezydentem niezbyt wybitnym, ale miał osiągnięcia, był człowiekiem, z którym można było rozmawiać. Jego wielką wadą, było to, że zawsze uważał, że Jarosław jest mądrzejszy. No i ten mądrzejszy po śmierci robi krzywdę pamięci brata, którą spokojnie byśmy wszyscy szanowali i czcili, gdyby nie robił z niego pomnikowego idola....”

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Piotrze kto pana nauczył takiego pojmowania "prawdziwego patriotyzmu"?- którego wedle wzorca angielskiego Lorda Protektora należałoby nazwać chamem protektorem.-czy takie słowa nie są bluźnierstwem przeciwko drugiemu człowiekowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Magda Wieczorek
"Nie należy zwracać szczególnej uwagi na słowa tego typu celebryty. Tyle bluźnierczych słów pada wokół nas a pan aktor wykazuje na nie całkowitą obojętność."

Pustosłowie, czy hejterstwo?
Rzecz idzie o komentarz do słów "tego typu celebryty"... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co poniektóre komentarze swoistym językiem ukazują dwie części podzielonej Polski. Tą większą 3 RP tworzą obywatele. Mniejszą, poddani czwartej er/pe, która niegodna jest, aby pisać ją z dużej litery. Ta pierwsza, czyli trzecia RP wywodzi się z tradycji Okrągłego Stołu, czyli bezkrwawej, demokratycznej ewolucji systemu. Czwarta er/pe traktuje największe osiągniecie polskiej myśli politycznej XX wieku, jako „narodową zdradę”, wieszcząc ustami – Wolskiego, Rymkiewicza, Karnowskich i Pietrzaka, konieczność masowego rozlewu krwi, szubienic i represji wobec wrogów, jako objawu prawdziwego patriotyzmu. Tak też zachowuje się tego ruchu przywódca, którego wedle wzorca angielskiego Lorda Protektora należałoby nazwać chamem protektorem. Wspólny śpiew daje im poczucie większej całości, tylko słowa pieśni powinno się trochę zmienić:
„Rozumu odebranego racz nam wrócić Panie.”
Wtedy nie byłoby mowy o bluźnierstwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tego typu, czyli jakiego??? Poza tym nazywanie Daniela Olbrychskiego celebrytą jest sporym nadużyciem :)
Oczywiście aktor z takim dorobkiem teatralnym i filmowym, wielokrotnie odznaczany zarówno w Polsce jak i za granicą mógłby aspirować do grona celebrytów. Pozostaje jednak w cieniu fleszy skupiając się na pracy aktorskiej.
Myślę, że słowa właśnie takiego człowieka mają znacznie większą wagę aniżeli słowa wielu pieniaczy i karierowiczów, którzy prócz krzyku i siania zamętu niczego więcej wnieść do polskiej rzeczywistości nie potrafią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie należy zwracać szczególnej uwagi na słowa tego typu celebryty. Tyle bluźnierczych słów pada wokół nas a pan aktor wykazuje na nie całkowitą obojętność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arturze człowiek " płytki " nie jest wstanie doszukać się jakichkolwiek treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.