Facebook Google+ Twitter

Daniel Passent - "Pod Napięciem"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-13 07:43

Już 27 listopada ukaże się zbiór felietonów popularnego autora, satyryka i tłumacza, opublikowanych w tygodniku Polityka.

 / Fot. PromoDaniel Passent - (ur. 1938), syn agronoma i pielęgniarki. Ze względu na tradycję w rodzinie (ojciec ukończył studia w Paryżu, wuj, który Passenta wychowywał po wojnie - studiował we Wiedniu, a córka - Agata Passent - w USA i w RFN), ciągnęło go do studiów za granicą, studiował w Petersburgu, Princeton i Harvard.

Ukończył ekonomię na UW. Już jako student II roku rozpoczął pracę dziennikarską, najpierw “Sztandarze Młodych” (1956-58), a następnie w “Polityce”, z którą jest związany do dziś.
Autor książek: “Bywalec”, “Bitwa pod wersalikami”, “Obywatelu, nie denerwujcie się”, “Co dzień wojna” (reportaże z wojny wietnamskiej), “Pan Bóg przyjechał do Monachium” (Igrzyska Olimpijskie 1972), “Rozbieram senatora” (USA), “Dzisiaj umrą dwie osoby” (narkotyki w USA), “To jest moja gra” (tenis, Wojtek Fibak), “Choroba dyplomatyczna” (wspomnienia ambasadora RP w Chile w latach 1997-2001), “Codziennik” (osobiste notatki z 2005r.).

Tłumacz, satyryk, autor skeczy i monologów do STS, kabaretów Dudka i Pod Egidą oraz przedstawień rewiowych w Teatrze Syrena. W telewizji prowadził program “Goście Daniela Passenta”. Jeden z najpopularniejszych autorów tygodnika “Polityka”.
Od maja 2006 roku na stronie passent.blog.polityka.pl Daniel Passent prowadzi swojego bloga „En passant”.

Ojciec Agaty Passent - felietonistki.
Wydawnictwo Red Horse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.