Facebook Google+ Twitter

Daniel Spaleniak zagra w Sopocie!

Pod koniec października jeden z najciekawszych debiutantów 2014 roku Daniel Spaleniak wyruszy w drugą trasę koncertową promującą krążek „Dreamers”. W Sopocie Daniel Spaleniak zagra wraz z zespołem w klubie SPATiF 06 listopada 2014!


Daniel Spaleniak zadebiutował w marcu 2014 roku albumem „Dreamers”. Artysta szybko uznany został za jeden z najciekawszych debiutów tego roku, co zaowocowało zaproszeniami na tak prestiżowe festiwale jak: Open’er Festival, Halfway Festival, Tatarak Festival czy Soundrive Fest. Po festiwalowych sukcesach młody muzyk z Łodzi postanowił zaprezentować materiał w zupełnie nowej odsłonie zapraszając do współpracy Tomasza Kerbera (gitara elektryczna), Piotra Urbańskiego (gitara basowa) i Jakuba Sochackiego (perkusja).

Muzyka Spaleniaka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku i americany, które idą w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem na długo zostającym w pamięci. Podczas trasy koncertowej „Dreamers Tour II” artysta zagra zarówno nastrojowe koncerty solowe w wersji akustycznej, jak i te pełne gitarowych brzmień z całym bandem. W wybranych klubach koncertom Daniela towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Weroniki Izdebskiej – autorki między innymi okładki płyty „Dreamers” oraz teledysku do singla "My name is wind”.
http://www.ovors.com/

06.11.2014
Sopot
SPATiF
ul. Bohaterów Monte Cassino 54
godz. 21.00
wjazd free/ zaproszenia do odbioru w SPATiF


O artyście:

Daniel tworzy od 16 roku życia. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko został dostrzeżony i zdobył rozgłos dzięki branżowym serwisom muzycznym. Debiutancka płyta Spaleniaka „Dreamers”, ukazała się nakładem zasłużonej wytwórni płytowej Anteny Krzyku (wydawca m.in. Hey, Lao Che, Pustki). Album promują dwa singla kompozycje - utrzymany w niepokojącym, melancholijnym klimacie "My name is wind” oraz "House on fire"
utwór często określany jako muzyka drogi.


Linki:

Singiel "My name is wind”:
https://www.youtube.com/watch?v=3RFamm2M21I

Singiel "House on fire":
https://www.youtube.com/watch?v=WGM3YfupbJY

Facebook profile:
http://www.facebook.com/danielspaleniakmusic

Soundcloud:
http://soundcloud.com/danielspaleniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.