Facebook Google+ Twitter

Danse macabre

Przyczyny usunięcia przeze mnie konta w serwisie wywołały lekką sensację, co objawiło się wpisami pod tekstem o „teflonowej damie”.

Pogromczyni smoków / Fot. A.KastPo przeanalizowaniu wpisów (uzbierało się tego trochę) o mnie i do mnie, doszłam do wniosku, że wrócić powinnam. Ostatecznym bodźcem do powrotu stał się komentarz niejakiego „apisa”, który niechęć do mnie sprecyzował tak: "Perłę Kowalczyk, to redakcja już dawno obsadziła na pierwszej stronie. Specjalnie dla niej przybywają z Internetu tłumnie głupi Polaczkowie."

Na takie dictum byłoby nieprzyzwoitością nie wrócić, bo gdzież mają się podziać te tłumy "głupich Polaczków" (gP), wśród których zaplątał się "mądry Polaczek" (mP), aby incognito dać znać wszem i wobec o swej mądrości oraz wyjątkowości.

Sądzę, że te kilka słów wyjaśnienia byłam winna tłumowi gP, który się tu zleci, albo i nie zleci, zależnie od tego, na jakiej ścieżce i na jakim kursie teraz przebywa. Używam tej terminologii, bo jest rzeczą oczywistą, że większość obywateli kończy właśnie przyspieszone kursy eksperckie z zakresu katastrof lotniczych i na przykład taka pani Kempa w czerwonym (żakieciku) z wielką swadą posługuje się już tymi fachowymi określeniami w trakcie mieszania z błotem premiera polskiego rządu.

Należy owa pani do gromady mądrych Polaków, którzy zasiadają w fotelach sejmowych, odznaczonych biało czerwonymi kokardkami. Ukokardkowani są, jak należy domniemywać, najprawdziwszymi Polakami, w odróżnieniu od secesjonistów, którzy swoją niezwykłą elokwencję ulokowali w opakowaniu zbiorczym, czyli Jakubiakowej. Oni jednak kokardek na siedzeniach nie mają, co powoduje, że im do najprawdziwszej polskiej polskości i prawdziwości brakuje jakieś 0,099 procenta. Wszystkim innym rzecz jasna brakuje znacznie więcej i dlatego prawdziwi, oraz prawie całkiem prawdziwi - aby im uzmysłowić ich nieprawdziwość pokrzykują o hańbie, zdradzie i zaprzaństwie.

Nie wiem, co by na takie okrzyki powiedział imć jenerał Kościuszko, który przecie w jakimś momencie swego chwalebnego żywota, na wierność synowi Jekatieriny Wielikoj zaprzysiągł był, zyskując na tym nie tylko dla siebie.*

Koturnowe okrzyki o hańbie narodowej jakoś mi się przewrotnie skojarzyły z wydarzeniami w innym kraju, gdzie premier idzie w zaparte i twierdzi, że nigdy w życiu żadnej panience za usługi nie płacił.

Mimo tej, nie pierwszej przecie awantury na temat moralności owego premiera, nie słychać, aby jakiś rzymianin dostał chrypki od okrzyków o hańbie narodowej. Widać honor narodowy stawiają na innej półce i ojczyzną sobie gęby nie wycierają bez względu na to, jaki numer im premier wykręci.Ostatecznie wyczyny pana Berlusconiego zostały przez jego przeciwników nazwane tanecznym terminem „bunga-bunga”, co wpada w ucho i koresponduje znakomicie z wesołym usposobieniem samego bohatera afer jak i jego rodaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (70):

Sortuj komentarze:

Człowiek chce się spokojnie uczyć do sesji, a tu takie coś. Pani Jadwiga chciała ukradkiem odejść. Nieładnie Pani Jadwigo, nieładnie !!! Absolutnie się na to nie zgadzam !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Remigiusz
 • Remigiusz
 • 24.01.2011 22:36

"Bunga - bunga" i katarynka się kreci... :(((

Podziwiam Jadwigę Kowalczyk za niezwykle godny powrót i chylę czoła przed Jej gotowością do walki z ogólnym marazmem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Marazm) oraz ogólnym, pseudo-patriotycznym, ogłupieniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@myNaród - a wyNarodzie tu na pokucie, czy z własnej woli?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 23.01.2011 12:37

Obiło mi się "o uszy", że ten portal to "matecznik pis-fanów" Z przyjemnością stwierdzam, że nie jest to regułą. Obok rzeczywiście "twórczości pis-fanów"są publikacje wyważone, prezentujące merytoryczny, wysoki poziom, Przykładem jest publicystka pani Jadwigi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 22.01.2011 23:49

to że kowalczyk usunęła konto było dobrą wiadomością. to że wróciła, to smutna wiadomość. APIS -KAŻDY POWÓD JEST DOBRY. pamiętam pierwszy poniedziałek tygodnia, lub pierwszy wtorek tygodnia, lub pierwsza środa tygodnia itd, każdy z tych dni był dobry aby się napić. a może apis=kowalczyk?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 22.01.2011 13:31

Pozdrawiam serdecznie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Szachowski
 • Janusz Szachowski
 • 21.01.2011 21:21

Jeśli to o tę Jadzie szła wojna, to warto było!
A komentarze to jak zawsze lansowanie siebie, bo nie ważne czy na temat, byle zaistnieć. Brawo elita intelektualna serwisu W24!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Autor ilustracji - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy mogę wyrazić uznanie autorowi ilustracji? Cóż za podobieństwo do Autorki arta...;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 21.01.2011 17:31

Pani Najda odkryła pani prawdziwie swoja babska naturę:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.