Facebook Google+ Twitter

Danuta Wałęsa laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-03-15 13:06

Danuta Wałęsa, autorka książki "Marzenia i tajemnice", została doceniona „za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce”.

 / Fot. Okładka książki Nagrodę Radia TOK FM otrzymuje osoba, instytucja lub organizacja, za odważne, niekonwencjonalne, niezwykłe działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość. Dotyczyć mogą każdej dziedziny życia: polityki, spraw społecznych, obyczajowości, życia duchowego, nauki, biznesu, kultury, mediów, sportu.

Osoby zgłaszające Danutę Wałęsę tak uzasadniały jej kandydaturę : "Dała nowe spojrzenie na wielkich tego świata, na męża, który dla zwykłych obserwatorów i uczestników naszej najnowszej historii jest Wielkim Polakiem. Odbrązowiła pomnik (...)"

Nagrodą Radia TOK FM za rok 2011 jest rzeźba w kształcie bomby z lontem,
którą zaprojektowała Aneta Faner i Piotr Duma z Fish ‘n’Sheep Studio.

Odbierając statuetkę, 13 marca w warszawskim Klubie Palladium, Danuta Wałęsa powiedziała: "Jestem wzruszona, brakuje mi słów na tyle pochwał. Dziękuję kapitule i wszystkim słuchaczom radia TOK FM, że zostałam wybrana. Gratuluję też współnominowanym do tej nagrody. Jest mi przykro, że ja, jedna kobieta dwóch panów pokonałam."

Do nagrody nominowano również księdza Adama Bonieckiego i kapitana Tadeusza Wronę. W roku ubiegłym laureatem został Michał Boni.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Żona
  • Żona
  • 17.03.2012 10:50

Odważna kobieta z pani Wałęsowej. Brawo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 15.03.2012 16:19

Pani Danuta Wałęsa jest być może miłą i sympatyczną kobietą. Tego nie wiem . Domyślam się , że radio TOK FM zrobi bardzo wiele nawet tzw. "stójkę" medialną by uczynić z tej postaci kogoś kto by uosabiał to co wspomniana redakcja zdaje się traktować jako format kobiety na miarę potrzeb i wyzwań naszych obecnych czasów. Czy aby naprawdę jest potrzeba pozycjonowania Panią Danutę Wałęsa w sposób jaki TOK FM proponuje ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 15.03.2012 15:31

Prawdziwa Matka Polka !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.