Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17131 miejsce

Dariusz Joński nie zna daty wybuchu Powstania Warszawskiego

Gdy szóstoklasiści pisali swój pierwszy ważny test, dziennikarze stacji TVN testowali polityków. Po raz kolejny okazało się, że nie mają oni podstawowej wiedzy.

Tym razem przed kamerami TVN-u skompromitował się rzecznik prasowy SLD, Dariusz Joński. Jako jedyny nie uciekał przed reporterami i wyrażał chęć odpowiedzi na zadawane pytania. Niestety, nie był to chyba najlepszy pomysł.

Zapytany o to, kiedy wybuchło Powstanie Warszawskie, odpowiedział, że w 1988, a stan wojenny został wprowadzony w 1989. Znał jednak datę chrztu Polski, uchwalenia Konstytucji i zakończenia II wojny światowej.

Jak sam stwierdził, każdy może się pomylić!

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

czyt
  • czyt
  • 09.04.2012 22:50

@goginka- zadziwiająca interpretacja niewiedzy pana Jońskiego. Czy tłumaczysz nieuctwo swoich uczniów np. tym, że są skrępowani obecnością kolegów i nauczyciela? Czyżbyś nie wiedziała,że dziennikarka zapytała pana posła o wiedzę podstawową? Ciekawe... hm i to pisze nauczyciel - historyk. Nie ma zatem co się dziwić, że społeczeństwo nie zna swoich dziejów skoro nauczyciele są w stanie wytłumaczyć "pustogłowie"

Komentarz został ukrytyrozwiń
goginka
  • goginka
  • 09.04.2012 16:58

Jestem historykiem i mam duże zastrzeżenia do wiadomości o rzekomej niewiedzy niejakiego posła Dariusza Jońskiego. Nie zgadzam się z ośmieszaniem tego polityka, który ponoć nie zna historii Polski. Oglądałam ten wywiad w TV od początku - jako jedyny zgodził się on wziąć udział w ankiecie, inni od razu uciekli; na wiele pytań dziennikarki z historii kraju odpowiedział bezbłędnie, a poza tym - dziennikarze go krytykują, a zatem niech sami poddadzą się takiemu testowi przed kamerami - ciekawe, czy oni znają dobrze naszą historię... NIKT nie zna jej dobrze. Nawet historycy, bo ci z uczelni specjalizują się tylko w pewnych "wycinkach" naszych dziejów. Oczywiście - należy znać podstawowe fakty, ale nie jest to winą pytanych, że nie wiedzą tego czy owego, ale to wina przeładowanych niepotrzebnymi wiadomościami z historii całego świata programów szkolnych! Sama chętnie uczyłabym o historii naszego kraju po II wojnie niż o... rzymskich walkach z Gallami czy Frankami sprzed tysięcy lat... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 05.04.2012 20:32

@Justyna Drozdecka - wszystko co piszesz jest b.słuszne ,ale taka jest chyba tendencja światowa(ciemne masy muszą być ciemne).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Państwo, nauczyciele nie uczą źle - uczą raczej beznamiętnie. Podkreślam, że niewielu nauczycieli potrafi zainteresować ucznia. A kilkunastoletni uczeń z reguły ma ciekawsze zajęcia, jak samodzielne poszukiwania i pogłębianie wiedzy. Zwłaszcza w erze internetu.

@ Magda Wieczorek - miło mi to słyszeć!...Czytać! :)

@ Grzegorz Wink - być może zasada "3 razy Z" funkcjonowała już lata temu, jednak proszę zauważyć, że wiedza dzisiejszej młodzieży ma się nijak, do poziomu wiedzy osób w wieku średnim. Przynajmniej tak wynika z moich osobistych obserwacji, być może jestem w błędzie.

@ Arkadiusz Gąbka - Ma Pan rację. Wszechobecne testy nie doprowadzą do niczego dobrego. Najlepszym tego przykładem jest matura - do jej zdania absolutnie nie są potrzebne zdolności logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Żeby zdać, trzeba myśleć sztampowo.

@ Marcin Pabian - Niestety, podejrzewam, że wielu posłów miałoby problem z udzieleniem odpowiedzi. I pewnie stąd te ucieczki.
Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że o Polsce i Polakach decydują ludzie, którzy mają tak ograniczoną wiedzę elementarną! Nie mówiąc już o wiedzy w ramach swoich kompetencji!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 05.04.2012 17:22

Uważam , że Joński złośliwie odpowiedział na pytania . Dla komunistów 1988 r to apogeum strajków a od 1989 szyderczo potraktował stan wojenny -- tak podsumował wg mnie ciągle kłócącą się prawicę . I tak od 1989r mamy permanentny stan wojenny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Arku ma pan rację, ja tez zawsze uważałam, że testy hamują myślenie.
Panie Grzegorzu miał pan pecha. A na poważnie: uważa pan, że nauczyciele uczą tylko bezmyślnego zapamiętywania dat to wobec tego pan Joński powinien znać prawidłową odpowiedź.O ile wiem dziennikarka nie prosiła o analizę faktów tylko o konkretne daty i to podstawowe daty, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda Wieczorek Dzisiaj 14:22
Tłumaczenie, że nauczyciele źle uczą historii jest uczniackim wybiegiem.


Nie - to nie jest wybieg. To jest przyczyna dla której późniejsi dorośli nie znają historii, albo np praw fizyki co ma tragiczne przełożenie na ilość wypadków samochodowych w Polsce.
Jak chodziłem do podstawówki to mieliśmy tragiczną nauczycielkę historii. Potem pojawił się młody człowiek po studiach, którego lekcje były tak interesujące, że wszyscy siedzieli zasłuchani w absolutnej ciszy. On naprawdę uczył.
Niestety przeniósł się do pracy w jakimś instytucie, a my dostaliśmy kolejną nauczycielkę uważającą, że historia to nie żadne procesy i ciągi wydarzeń tylko zestaw dat do nauczenia się na pamięć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poseł Joński to przykład testowy.
Edukacja oparta na testach kompetencji dość skutecznie wyłącza myślenie i kojarzenie.
Gdyby ten Pan chwilę pomyślał, to by skojarzył, że nie pamięta Powstania Warszawskiego, a powinien jako urodzony 9 lat przed datą, którą wskazał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja sie Justyna zgadzam z Tobą w 100%. To jest wiedza elementarna która każdy z nas powinien posiadać. Ja mówię tylko tym że tak jak Pan Grzegorz zauważył, nasz system edukacji nakazuje wykuć a potem można zapomnieć. Bo i co z tego że ktoś będzie nawet pamiętał co się zdarzyło w 1939 czy 89 roku jak i tak brakować będzie mu wiedzy o tym co to wydarzenie zmieniło w naszej historii.
Co do samego posła to mnie nie tyle dziwi jego niewiedza ile to jak wielu posłów uciekało przed tymi pytaniami. Ilu z nich na równi z Jońskim popełniło by takie gafy.
Poseł Joński coś wiedział jednak:) ale przynajmniej miał odwagę sie z tym zmierzyć. Co nijak jednak go nie usprawiedliwia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Justyno popieram pani poglądy w kwestii naszej historycznej edukacji, cieszę się, że autorem takiej wypowiedzi jest młoda osoba.
Pan Joński jest przykładem "niedouctwa" naszego społeczeństwa. Inteligentny człowiek posiada wiedzę ogólną z różnych dziedzin zwłaszcza tych, które w jakiś sposób kształtowało i kształtuje nasze społeczeństwo. Tłumaczenie, że nauczyciele źle uczą historii jest uczniackim wybiegiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.