Facebook Google+ Twitter

Dariusz W. skazany za udział w aferze korupcyjnej

Kielecki Sąd Rejonowy wydał wyrok w sprawie Korony Kielce. Skazany został były trener drużyny, Dariusz W. i jego asystent Andrzej W. Obaj dobrowolnie poddali się karze i przyznali się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Dariusz W. otrzymał trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, 100 tysięcy złotych grzywny oraz zakaz wykonywania zawodu przez 3 lata. Skazany musi ponieść również koszty sądowe - 20 tys. 470 złotych.

Asystent Dariusza W., Andrzej W. dostał karę 2,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto musi zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych i 6 tys. 470 złotych kosztów sądowych. Przez rok nie może pracować w zawodzie.

Trenerzy zostali skazani za korumpowanie obserwatorów PZPN oraz piłkarzy drużyn rywalizujących z kielecka drużyną. Oskarżeni podczas ustawiania meczów mieli wręczyć co najmniej 44 tysiące złotych łapówek. Próbowano wręczyć jeszcze 69 tys.

Akt oskarżenia w sprawie korupcji w Koronie Kielce dotyczy sezonu 2003/04 (Korona jako trzecioligowy zespół walczyła o awans do II ligi). Łącznie w tym procesie prokuratura oskarżyła 42 osoby: 19 piłkarzy, 12 sędziów, 6 obserwatorów PZPN i 6 trenerów. 28 osób przyznało się do zarzuconych im czynów. Kolejne rozprawy ruszą 21 i 23 września.

http://pilkarskamafia.blogspot.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Oczywiście chodzi o "Księcia Paryża" - Andrzeja W.

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakiś błąd jest, w materiale piszesz o Andrzeju W., w tagach masz Andrzeja B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tacy ludzie powinny być dożywotnio odsuwani od futbolu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.