Facebook Google+ Twitter

Dariusz W. zwolniony z Polonii Warszawa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-16 07:36

Zarząd Polonii Warszawa zdecydował o zwolnieniu z funkcji pierwszego trenera zespołu Dariusza Wdowczyka. Taka informacja pojawiła sie na stronie internetowej klubu. Już wcześniej Wdowczyk, wobec którego toczy się postępowanie prokuratorskie w sprawie korupcji w polskiej piłce, został zawieszony w prawach szkoleniowca.

W komunikacie napisano, że "mając na względzie zastosowanie środka zapobiegawczego, jakim jest zakaz wykonywania zawodu na czas prowadzonego śledztwa, który na Wdowczyka nałożyła Prokuratura, Zarząd Klubu uznał, że zasadnym krokiem będzie, rozwiązanie z nim umowy o pracę". Zarząd zaznacza, że jego stanowisko "nie ma nic wspólnego z ferowaniem wyroków w sprawie trenera Wdowczyka, którą to rolę pozostawia niezawisłym sądom".

Dariusz Wdowczyk został zatrzymany 28 marca przez centralne Biuro Antykorupcyjne. . Były reprezentant Polski, a jeszcze niedawno szkoleniowiec Polonii Warszawa jest podejrzany o korupcję. 11 kwietnia wrocławska prokuratura zawiesiła dzisiaj Dariusza Wdowczyka w wykonywaniu czynności trenera. Postawiono mu zarzuty wręczania łapówek sędziom i obserwatorom PZPN w czasie gdy był trenerem Korony Kielce, a jego klub walczył o awans z III do II ligi.

internet, strona KSP Polonia Warszawa, iar wcześniejsze/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.