Facebook Google+ Twitter

Dark Bombastic - pomysł na fascynujący weekend w Transylwanii

Undergroundowy festiwal, parający się przede wszystkim trudną, mroczną i hipnotyczną muzyką wielu gatunków, odbędzie się 17 i 18 sierpnia w Alba Iula Fortress w samej Transylwanii.

Dla obcokrajowca takie połączenie wabików może być niezwykłe: Transylwania, stereotypowo i niepotrzebnie chyba kojarzona wyłącznie z Hrabią Drakulą, Alba Iulia Fortress, czyli miejsce historycznie i architektonicznie wyjątkowo ciekawe (początki osadnictwa to rzymskie budynki sprzed ponad dwóch tysięcy lat, a sama fortyfikacja ma już cztery stulecia), a do tego pieczołowicie dobrane mroki muzyczne.

Z resztą Dark Bombastic to nie tylko muzyka i piękne otoczenie, to także podobno wyśmienita kuchnia, targi winyli i wystawa grafik.

Kto wystąpi na festiwalu?


Fanom post-rocka i post-metalu oraz shoegaze'u pewnie znajomo zabrzmi fantastyczny francuski zespół Alcest, który w faktycznie mocno undergroundowych środowiskach narobił trochę szumu swoimi płytami parę lat temu. Alcest ewoluował z bardzo ciężkiej, blackmetalowej muzyki w stronę bardziej melodyjnych, nostalgicznych krajobrazów. Właściwie już od drugiej EPki, na której brzmienia stały się łagodniejsze, zespół zdobył sobie sympatię słuchaczy i krytyków muzycznych. Można się rzeczywiście zadurzyć na dobre w takich perełkach jak ta:Tego samego dnia, czyli 17 sierpnia, na tej samej scenie pojawi się także Dark Buddha Rising, czyli spotkanie psychodelii, sludge'u, doomu, ambientu, i tak dalej... Undergound w kategorii mistycyzmu, nie pierwszy i nie ostatni tego weekendu.

Dalej - Falloch - szkocka propozycja z gatunku post-rocków i post-metali po raz kolejny. Ich debiutancka płyta okazała się ogromnym artystycznym sukcesem, osiągniętym częściowo dzięki producenckim talentom Ronana Chrisa Murphy'ego, który znany jest z pracy z takimi zespołami jak Ulver czy King Crimson.

The Mount Fuji Doomjazz Corporation, czyli reprezentanci jednego z najciekawszych w ostatnich latach gatunku: doom jazzu. Recepta na granie tych zespołów jest taka, by robić to wolno, posępnie, w apokaliptycznie smutnej atmosferze. I pięknie zarazem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.