Facebook Google+ Twitter

Darmowa komunikacja w Warszawie - nie tym razem

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-03 10:43

Warszawiacy mogą tylko pozazdrościć mieszkańcom Krakowa. Bezpłatnej komunikacji w stolicy nie będzie. - To działanie pod publikę. Komunikacja w Warszawie i tak jest najtańsza - mówi W24 Igor Krajnow z ZTM.

 / Fot. PAPJacek Majchrowski, prezydent Krakowa, by ułatwić życie mieszkańcom swojego miasta w czasie trudnej sytuacji zimowej wprowadził bezpłatną komunikację miejską. Takiego rozwiązania nie zastosują władze Warszawy. - Jest to działanie pod publikę. Bezpłatna komunikacja została wprowadzona w miastach, gdzie urzędujący prezydenci ubiegają się o reelekcję. Komunikacja w Warszawie i tak jest najtańsza. W tych trudnych warunkach to najlepszy i najszybszy sposób poruszania się po mieście - mówi Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Również prezydent Warszawy sugeruje, że bezpłatna komunikacja wprowadzana jest głównie tam, gdzie w niedzielę odbędzie się druga tura wyborów. Zespół Zarządzania Kryzysowego, który obradował na temat warunków pogodowych w stolicy stwierdził, że "Warszawa jest miastem przejezdnym" i wszystko co należy teraz robić to usprawniać działania już rozpoczęte. Oczyszczanie miasta ze śniegu i niezawodność komunikacji miejskiej to priorytety Urzędu Miasta.

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśla, że buspasy zarezerwowane są dla komunikacji miejskiej, kierowców zaś ostrzega, że "będą teraz surowe mandaty" za łamanie tego przepisu. Również rzecznik ZTM wskazuje, że najważniejsze są działania na rzecz usprawnienia przejazdu. Chodzi głównie o to, by kierowcy samochodów osobowych nie wjeżdżali na buspasy i nie blokowali skrzyżowań. - Uruchomiliśmy dodatkowe połączenia m.in. z placu Bankowego na Dworzec Wileński - mówi rzecznik ZTM Igor Krajnow.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.