Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11582 miejsce

Darmowa strefa Wi-fi przy Ratuszu Miejskim w Knurowie

Z początkiem lipca br. na skwerze obok Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości 7 w Knurowie pojawiły się tabliczki informujące o dostępnej w okolicy darmowej strefie Wi-fi.

Sonda

Czy korzystasz z darmowych stref Wi-fi w przestrzeni miejskiej, jeśli są w Twoim mieście?

 / Fot. Aneta Nowak / Fot. Aneta NowakHotspot - otwarty punkt dostępu do internetu - uruchomiony został w ramach projektu "PIAP-y dla mieszkańców ziemi gliwickiej", który jest projektem partnerskim realizowanym przez Powiat Gliwicki, Miasto Knurów i pozostałe gminy powiatu ziemskiego gliwickiego.
Wspomniana lokalizacja to nie jedyne miejsce, w którym można korzystać z darmowego internetu, a mianowicie w budynku MOPS-u i Ratusza Miejskiego znajdują się stanowiska komputerowe, w hali MOSiR-u jest infokiosk, a w budynku Urzędu Miasta przy ul. Ogana - stanowisko dostępu do internetu przystosowane dla osób niepełnosprawnych, natomiast w Kinie Scena KULTURA jest hotspot.
Każdy, kto posiada urządzenie umożliwiające dostęp do sieci bezprzewodowej, może bezpłatnie korzystać z internetu w rejonie Ratusza Miejskiego. Łącze, którego prędkość wynosi 8 Mb/s, jest dostępne przez całą dobę. Siecią powstałą w ramach projektu zarządza Centrum Informatyczne utworzone przy Starostwie Powiatowym w Gliwicach i to ono odpowiada za sprawy techniczne, związane z poprawnym funkcjonowaniem łączy internetowych.
Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu w okolicy Ratusza należy w ustawieniach telefonu lub innego urządzenia umożliwiającego dostęp do sieci bezprzewodowej wybrać wyszukiwanie dostępnych sieci wi-fi i połączyć się z siecią o nazwie "Piap-Knurów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.