Facebook Google+ Twitter

"Darmowe" konto elektroniczne

Trzeba iść z postępem czasu, dlatego postanowiłem założyć konto elektroniczne. Premier Donald Tusk zwrócił na to uwagę, koszty transferu wypłat emerytalnych pocztą są wysokie, postanowiłem zastosować się do wskazówek.

Darmowe konto elektroniczne

Od czego zacząć? Zacznę od wyszukiwania w internecie. Wpisuję w "Google" treść następującą: "Darmowe konto internetowe". Po przeanalizowaniu stwierdziłem, że nie ma darmowych kont internetowych w polskich bankach! Na dwadzieścia najlepszych banków polskich nie ma darmowego konta!

Dzwonię do niemieckich przyjaciół z pretensjami, że mnie wprowadzili w błąd. Oni z kolei utwierdzali mnie, że za żadne operacje nie płacą nawet złamanego centa. Dzwonię do wykształconych Polaków z tym samym pytaniem. Potwierdzili, oczywiście że jest, tylko że w Deutsche Bank i mają tam założone konta.

A dlaczego nie w polskich bankach? Bo związane jest to oczywiście z tym, że bardzo duża ilość instytucji finansowych oferuje klientom tzw. „darmowe konta bankowe”, za które jednak trzeba naprawdę słono płacić. Banki starają się ukrywać opłaty zawierając w umowach różnego typu haczyki dotyczące stałego salda na rachunku, czy regularnego używania karty płatniczej przypisanej do konta.

Wchodzę na "Bankier.pl" i tam dowiaduję się, że statystycznie Polacy, czyli każdy z nas przepłaca z tego tytułu 600 zł rocznie! A to daje razem dwadzieścia cztery miliardy złotych! Polska jako "kura znosząca złote jajka"! A dlaczego Deutsche Bank nie pobiera opłat? Ano, bo na obracaniu pieniędzmi zarabia krocie i nie potrzebuje dodatkowo potrącać klientowi.

Dzisiaj wchodzę w "Google" i wpisuję: "darmowe konto elektroniczne". Trochę inaczej i jest! Ale nie polskie. Znalazłem cztery banki w miarę przyzwoite, t.j.: ING Bank Śląski, Raiffeisen Bank Polska S.A., Volkswagen Bank direct i Deutsche Bank.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Po tym artykule mBank natychmiast zareagował i mamy polski bank darmowy! Przecież oni i tak na tym grubo zarabiają! Niemcy nie dają się tak "w konia" wykiwać. No, ale mamy teraz polskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konto w ING o którym wspomniał Pan Ryszard opłaca się osobom które często płacą kartą. Mnie raczej się nie zdarza żeby było mniej niż 100 zł bo zwykłe robię zakupy w marketach bo otwarte do wieczora albo 24h/d a tam są wszędzie terminale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie specjalnie się znam na bankowości, ale gdy slyszę,że cos jest za darmo, włącza mi sie czerwone światelko ostrzegawcze..

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że w Niemczech za operacje online nic się nie płaci. W Polsce jest możliwość elektronicznego bankingu ale w dużych bankach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.