Facebook Google+ Twitter

Darmowe Wi-Fi w warszawskich autobusach. Czy jest potrzebne?

W lipcu bieżącego roku warszawiakom zostały oddane do użytku autobusy z darmowym Wi-Fi. Będziemy mogli się nimi cieszyć do połowy listopada, a może i dłużej.

Sonda

Czy internet w komunikacji miejskiej jest według Ciebie potrzebny?

 / Fot. Raf24/CC BY-SA 3.0Urządzenie z Wi-Fi zainstalowała firma Orange na początku lipca. Na razie tylko w dziesięciu autobusach wyjeżdżających z zajezdni Ostrobramska, kursujących głównie z południowo-wschodniej części miasta. Niektóre autobusy jeżdżą także Trasą Łazienkowską do centrum, np. 520, 525. Z internetem połączymy się również w autobusie linii 122.

- Jest to akcja promocyjna Orange. Oni w ten sposób reklamują swoją firmę i jej możliwości, my natomiast wprowadzamy coraz więcej technologii do naszych autobusów - mówi Adam Stawicki, rzecznik prasowy Miejskich Zakładów Autobusowych. Nie wiadomo, czy akcja zostanie przedłużona. - To zależy między innymi od zainteresowania pasażerów - tłumaczy Stawicki. Sprawdzone więc mają zostać statystyki rejestracji, która umożliwia korzystanie z internetu.

Jednak Adam Bialic z komorkomania.pl sprawdził możliwość połączenia zarówno ze smartfona jak i tabletu i niestety każde z urządzeń miało problem ze "złapaniem" sieci.

Każdy autobus z Wi-Fi Orange jest oznaczony pomarańczowym napisem "darmowe WiFi w tym autobusie". Urządzenia WiFi nie zostaną też zdemontowane po zakończeniu akcji, jest więc duża szansa, że będą dalej uruchamiane.

Niektórzy internauci twierdzą, że internet w autobusach jest niepotrzebny, inni są zachwyceni tym pomysłem. A to co Ty sądzisz na ten temat?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.