Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20036 miejsce

Darmowy "antyradar" w telefonie

Od kilku tygodni działa w Polsce system wzajemnego ostrzegania kierowców przez komórki. Ze SpeedAlarm korzysta już kilka tysięcy kierowców, dzięki czemu, korzystając z własnych telefonów komórkowych, mogą na żywo, w czasie jazdy, informować się o wypadkach, niebezpieczeństwach na drodze, patrolach drogówki i nowych fotoradarach.

Program jest bezpłatny i można go ściągnąć ze strony producenta. Jedynym warunkiem jest posiadanie telefonu i nawigacji GPS. System jest legalny i na bieżąco aktualizowany. Co ważne jest on cyfrowy, więc znacznie poprawia się jakość odbioru w porównaniu z CB Radiem.

System, po wprowadzeniu informacji, czy na trasie przejazdu stoją fotoradary lub pojawiła się tzw. "suszarka" porównuje lokalizację kierowców oraz fotoradarów i ostrzega głośnym sygnałem dźwiękowym, pokazując jednocześnie kierunek i odległość od radaru na ekranie telefonu.

Każdy kierowca ma możliwość poinformowania innych o mijanym zagrożeniu w sposób prosty i szybki. Wystarczy wybrać z krótkiej listy rodzaj zagrożenia, a informacja natychmiast trafi do innych kierowców w okolicy. Jak dotąd ze SpeedAlarmu korzysta kilkanaście tysięcy kierowców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.